2008. április 2., szerda

552 - Talán abban egyetérthetünk, hogy ezen a műsoron, nem igazán szórakozik a magyar társadalom, az egyre növekvő gondjai között.

Von: Vass István [mailto:istvan.vass@invitel.hu]
Gesendet: Mittwoch, 2. April 2008 19:24
An: Kutasi József
Betreff:
Közelebb kerültünk az Alkotmányozó Nemzetgyűléshez

 

VÁLSÁGELEMZÉS.

 

Sokan, sokféleképpen vélekednek a parlamenti cirkuszról, amit a két aljapárt a szemünk előtt produkál. Cigánykodnak. Talán abban egyetérthetünk, hogy ezen a műsoron, nem igazán szórakozik a magyar társadalom, az egyre növekvő gondjai között.

Bárki, bármit is gondol róla, azt nem mondhatja, hogy ezzel a káosszal, amiben a kormányzás, háttérbe szorul, de mondhatnánk, hogy valójában megszűnt, használnának maguknak, hogy ettől nőne a népszerűségük.

 

A liberálisok kivonulása a kormányból, az mszp-t, szándékaiban, végül is a kisebbségi kormányzás felé mozdította.

A maradék kormány természetesen nem mond le. Addig kapaszkodnak görcsösen a hatalomba, ameddig csak lehet. Kisebbségben, külső támogatás reményében.

Nyilatkozatuk szerint kiállnak gyurcsány mellett, pedig a miniszterelnök menesztése a liberálisok koalícióba maradásának legfőbb feltétele volt.

 

Létük tehát, a volt koalíciós veszekedőpartnerüktől, valamint az mdf-től, függ. Ha ezek tartják a szavukat, akkor viszont, a kisebbségi kormányzás eleve bukásra van ítélve.

 

Dávid Ibolyka ugyanis azt találta mondani, hogy ők aztán semmi módon nem hajlandóak támogatni azt a maszopot, amely valójában őket berántotta a Parlamentbe. Vegyük ezt komolyan? Tételezzük fel, hogy komolyan gondolják az mdf-esek.

 

Kóka és Fodor, pedig egybehangzóan mondják, hogy csak úgy, elvtelenül, nincs külső támogatás. Amennyiben számukra elfogadható törvényjavaslatokkal áll elő az mszp, akkor azt támogatják. Máskülönben nem. Ez valószínűsíthető.

 

Pedig már az első újrainduló kormányzati lépés, az első törvényjavaslat, nem más, mint az egészségbiztosítási törvény javaslata, amelyet a szdsz csakis a magántőke bevonásával lát elfogadhatónak. A maszop viszont, félve az újabb népszavazási kudarctól, már határozott abban, hogy nem hajlandó a magántőkét beengedni az egészségbiztosítási rendszerbe.( Ők most a jó fiúk, pedig csak a félelem, és a kényszer)

 

Akkor hogyan is lesz ebből törvény? Hiszen az elhangzottak alapján az mszp frakción kívül, már ezt sem fogja senki megszavazni. Hiszen a Fidesznek más, teljesen egyéni elképzelései vannak, s ugyancsak lehetetlen ezeket az mszp törekvéseivel összehangolni. A szadeszről, és Ibolykáról már szó esett.

Tehát ebből sehogyan sem lesz törvény. A kormányzás már itt zátonyra fut.

 

Véleményem szerint ezen a módon nem is érdemes nekifutni az év vége előtt napirendre tűzendő költségvetési törvénynek.

Ott már lehetetlen lesz a normál körülmények között is számtalan ellenérdekből következő módosító javaslat dömping kezelése, az igényeknek való kormányzati megfelelés, s már most borítékolható, hogy a költségvetés-tervezet, s vele a kormány megbukik.

 

Valójában előrevetül a korábbi kormánybukás lehetősége is, hiszen a társadalom minden területén végzetes az elégedetlenség, amely sorozatos demonstrációkat, sztrájkokat, állandó, s egyre elviselhetetlenebb társadalmi nyomást fog eredményezni.

 

2008. április 1-én, a bolondok napján eldőlt, hogy örökre véget ért a zsidótőke által finanszírozott, és gátlástalan csalásokból, lopásokból élő liberálbolsevik hatalom.

 

Mostantól bizakodva nézhetjük a görcsös, nyomorult vonaglást, a végleg kimúló kommunizmus haláltusáját.

 

Ami ezután követezik, az a nemzeti radikálisok számára, a további harc, de egy előnyösebb helyzetből, kedvezőbb környezetben.

 

Közelebb kerültünk az Alkotmányozó Nemzetgyűléshez, de még most sem kell azt álmodni, hogy ez a közeli valóság.

A harc folyik tovább.

 

Vass István

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------