2008. április 12., szombat

657 - Prof. Dr. Bokor Imrének, a Justitia Bizottság elnökének jegyzete. - 2008. március 15. Budapest

Von: Dr Bokor Imre [mailto:bokorimre@t-online.hu]
Gesendet: kedd, 2008. március 18. 00:09
An: Kutasi József
Betreff: Március 15.

ÉSZREVÉTELEK ÉS MEGJEGYZÉSEK

(március 15.-e kapcsán)

DEMSZKY  SZEREPLÉSÉHEZ

             A Petőfi szobor árnyékában rikácsoló Demszky volt a március 15.-i ünnepség egyik legnagyobb szégyenfoltja.  Ez nem  a kabátján lévő tojás nyomaira vonatkozik, hanem  mondókájának tartalmára.

            Demszky  „belépője” azzal a kijelentésével kezdődött, hogy  nem fél senkitől és semmitől, - majd azzal folytatódott, hogy  véleménye szerint: „Nem kell új rendszerváltás,  nincs szükség a Szent Korona   alkotmányára, nincs szükség igazi  rendszerváltásra, aki ma ilyeneket mond, az a  szabadság ellensége” (Sic!).

            Demszky antifélelmét biztosította: a kordon, a római légiókhoz hasonlított rendőrség, a civil  biztonságiak, a rendőrségi helikopter  és a fekete esernyők.

            A rikácsolásába foglaltakhoz pedig  annyit lehet  hozzátenni, hogy  Demszky eddig is jól megvolt a toldozott-foldozott sztalini alkotmánnyal,  és azzal a felemás rendszerrel, amelyben 17 évig úgy „elfőpolgároskodott”, hogy  hazugságából élte világát, Budapestet  semmivel sem fejlesztette, de a főváros adósságát soha nem látott   nagyságrendűvé növelte.

            Vajon meddig bírja még az arcbőre vastagsága, hogy  a budapestiek elé merészkedjen, vajon meddig tűrik még a szavazók, hogy egy  ilyen politikai ripacs  legyen a főváros élén???

II.

DÁVID IBOLYA  NYILATKOZATÁHOZ

            A „kalapos” politikusnő ügyesen lavírozva  Gyurcsány és Orbán között, most  belátta, hogy pillanatnyilag  többet hoz a konyhára, ha  a többségi szavazókhoz csatlakozik és ő is rúg egyet tűsarkú cipőjével Gyurcsány tomporába. 

            A tévé kamerája előtt is azt kívánta érzékeltetni, hogy  az  IGEN-nel szavazókkal szimpatizál, és  úgy viselkedett, mintha „hüvelykmatyi” pártocskájának elnökeként,   perdöntő befolyása lenne a politikai események  lezajlására.

III.

A „RANDALÍROZÓKRÓL”

            Még jóformán egy nap sem telt el nemzeti ünnepünk lezajlása óta, de máris jelentős  könyvtári anyag jelent meg az utcai rendbontókról. 

Zömében  elmarasztalták őket, enyhébb vagy súlyosabb „kritikát” kaptak  „balról”  és  „jobbról,  sőt olyanok is voltak, akik provokátoroknak tartották a rendőrséggel farkas szemet néző,  valamint  Molotov- koktélt dobálókat.

Látszólag minden véleményt nyilvánítónak igaza van, pedig a teljes igazságot máshol kell keresni, nem az erőszakosan fellépők köreiben.

A világtörténelmi tapasztalatok egyértelműen azt igazolják, hogy egy adott rendszer ellen konfrontálódók (zömében) a legelkeseredettebb, legkisemmizettebb, legjobban megalázott és legkevesebb vesztenivalókkal rendelkező (főként fiatalokból álló) rétegekből verbuválódtak.

Ők a legfogékonyabbak azokra az impressziókra, amelyek hatást gyakorolnak a közvéleményre.

A francia, a magyar (1848-as), az orosz, a spanyol, az ’56-os magyar, a  román és más forradalmakat nem az akadémikusok robbantották ki és nem is ők  voltak a „tűzvonalban”, ezért  most sem lehet(ne) elítélni azokat, akik „felvették a kesztyűt”   a nemzetvesztő kormány  erőszakszervezete ellen.

A kormány már hónapok óta (érezve bűneit és a tömegek kifejezett ellenszenvét)  - mintegy provokálta a közvéleményt – utalva a rendőrség technikai eszközeinek fejlesztésére, és riogatta (figyelmeztette) a  „fantom” erőket, hogy minden eszközzel  fellép a  botrányosan viselkedőkkel szemben.

Provokációnak minősült az is, hogy vasketrecekkel  elbástyázva,  szervezték a központi ünnepségeket, valamint  példátlan nagyságrendű  rendszabályokat és megoldásokat foganatosítva (utcai motozások,  szondák és kamerák üzemeltetése, utak, utcák és terek lezárása, helikopter reptetése, vízágyúk mozgatása, speciális könnygázeszközök  használata, farkaskutyák mutogatás, stb.),  bontották meg  az ünnepi hangulatot.

Provokációnak minősült, és az ünnephangulatát rontotta az a hatalmas rendőri erődemonstráció is, amely  Gyurcsány és „csalogánya” (Lendvai Ildikó) szerint egy elenyésző  kisebbség  ellen lett felvonultatva.

A népszavazás eredményének a tükrében nem lehetett azt elvárni, hogy a radikálisabb érzelműek ne skandáljanak  kormányellenes jelszavakat, bár még mindig kulturáltabb kifejezések hangzottak el feléjük, mint  Gyurcsány, Horn (G)  vagy  a hetente  röhencsélő  „humor nagymesterei” szájából kibuggyanó obszcén kifejezések.

Azzal is ingerelték a felvonulókat, hogy még a zászlóik egy részét  is begyűjtötték, kimutatván azt, hogy a rendőrség (minden előzetes bejelentés nélkül) eldöntheti azt, hogy milyen hosszóságú zászlórudakat lehet lengetni, bár az eddigi tapasztalatok szerint zászlórúdtól soha nem sebesült meg senki, annál többen a gumilövedékektől, a pajzsoktól, a gumibotoktól és a rendőrök kardlapjától.

Vagyis: a rendőrség  ismét úgy viselkedett, mint „állam az államban”,  hatan-tizen- húszan  rohantak két emberreviseltek is azonosítót, meg nem is, ők  döntötték el, hogy  a közterületen hol  és merre mozoghatnak az emberek,  melyiket minősíthetik „műveleti” jelzővel.

Nagy valószínűséggel állítható, hogy ha egyetlenegy rendőr sem lett volna az utcákon, akkor egyetlenegy rongálás sem történt volna!

Ismeretes az a  történelmi igazság, hogy az erőszak, erőszakot szül!  !  De az is igaz lehet, hogy az erődemonstráció (főként ha jogtalan és felesleges),   erődemonstrációt szül!

Gyurcsányék nem tanultak semmit a történelmi példákból. Hatalmukat meg lehet hosszabbítani rendőri erőkkel (ideig,- óráig), de nem a végtelenségig!  A hazug Gyurcsány  minősült  az elmúlt években a legnagyobb provokátornak,  a randalírozó címkét kapott fiatalok pedig áldozatok voltak, még akkor is, ha kukákat vagy telefonfülkéket borogattak, mert  még mindig sokkal mérsékeltebben viselkedtek, mint a párizsi,  a londoni vagy a brüsszeli  randalírozók, pedig azok anyagilag nyolcszor-tízszer jobban dotáltak, mint a mi fiataljaink döntő többsége.

Mindennemű magyarázkodás nélkül: az  okot  kell megszüntetni, akkor nem lesz okozat!  ’56-októberében a szovjet harckocsi volt az ok, és a Pesti Srácok benzines palackja volt az okozat.

Most Gyurcsány (és a provokatívan fellépő rendőrség) az ok,  a radikális fiatalok  az okozatok!  Mivel (és szerencsénkre) a fiatalokat nem lehet  megszüntetni,-  ezért Gyurcsányt és bandáját  kell távozásra bírni.

 

                                                                            (Prof. Dr. Bokor Imre)

                                                                          a Justitia Bizottság elnöke

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------