Subject: Első fokon: jogosan követel a HopsInvest?
To: jozsef@kutasi.eu,
CSAK NÉHÁNY TÉNY !! A betegek, inkább nem vették igénybe a kórházi ellátást, mert nem hogy a gyógyulásuk megtörtént volna , hanem inkább betegebbek lettek a kezelések alatt !! Még vécépapír is csak úgy volt, ha maguknak Vittek !! SŐT még a Gyógyszereket is a betegnek kellett vinni sok esetben !! A FŰTÉSI, és egyéb számlákkal is tartoztak, a szolgáltatóknak !!
EZ FÉMJELZI, a HOPSTINVEST TEVÉKENYSÉGÉT , HEVES MEGYÉBEN !! ERRE FEL, a FÜGGETLEN MAGYAR BÍRÓSÁG NEM hogy ELÍTÉLTE VOLNA TEVÉKENYSÉGÜKET, nekik ad igazat !! SAJNOS az EGYSZERŰ ember- fia lánya , ezeket a tényeket, nehezen tudja megemészteni !! A RENGETEG TILTAKOZÁS , úgy tűnik semmire sem volt jó !! MÁR AZT KELL MONDANOM, hogy S-O-S TAMÁS elvtárs, jól vezette, a HEVES MEGYEI ÖNKORMÁNYZATOT, és MÉG NAGY HATÁSSAL VOLT ( saját érdekében ) mindenre !!
Köszönet érte, S-O-S . elvtárs !! HÁLA ISTENNEK már nem ön a főnök HEVES MEGYÉBEN !! Kovács Endre ::
Kórház | A Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma szerint a HospInvest követelése jogos, az OEP-nek másfél milliárdot kell kifizetnie.
Majdnem másfélmilliárd forintot kell fizetnie az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak a Hospinvest-nek, illetve a Hatvani Kórház Kft.-nek. A Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma a kórházfinanszírozások felmondásával és az emiatt kialakult pénzügyi vitákkal kapcsolatos ügyben a héten hozott első fokú ítéletet. Az ítélet nem jogerős - tudatta a Független Hírügynökség.
Mint ismert, a Hospinvest több kórház működtetését vette át, Heves megyében az egri megyei kórházat, a gyöngyösi és a hatvani gyógyintézményt valamint a parádfürdői kórházat működtette. A cég 2009-ben a Fővárosi Bíróságon csődvédelmet kért a cég. A CIB Bank ugyanis leemelte a számlájáról az OEP-től kapott teljes összeget, és azt a cégnek a banknál lévő, lejárttá minősített hitelének törlesztésére fordította. Végül a Hospinvest ellen felszámolási eljárás indult.
Eredetileg mindkét cég egészségügyi szolgáltatás nyújtására finanszírozási szerződést kötött az OEP-el. A jogviszony kezdetén működési költség előleget kaptak az egészségpénztártól, amelyet részletekben kellett visszafizetniük. A Fővárosi Bíróság tájékoztatásából kiderül, hogy a kórházakat működtető cégek és az OEP közötti jogvita részben azzal kapcsolatos, hogy a felszámolási eljárás megindulása után az esedékessé vált finanszírozási díjból az OEP egy összegben levonta a működési költség előleget, melyek visszafizetésével a cégek el voltak maradva. A Hospinvest és a Hatvani kórház Kft. szerint erre az OEP-nek nem volt joga, mert ezt a követelést csak a felszámolási eljárásban érvényesíthette volna velük szemben, hitelezői igényként. Az OEP szerint azonban nem hitelről volt szó, hanem előlegről, ami nem pénzkövetelés, ők valójában a még ki nem fizetett teljesítmény finanszírozási díjat utalták át. A bíróság első fokon az OEP álláspontját fogadta el és a felperesek követelését elutasította.
A követelés másik részének azonban helyt adott a bíróság. Ez a finanszírozási szerződés megszűnésekor keletkezett elszámolási vitára vonatkozott. A felperesek - a HospInvest, illetve a Hatvani Kórház Kft. - az utolsó két, illetve három hónapra járó finanszírozási díjat kérték. Az OEP szerint azonban ez nem járna nekik, mert a szerződés idejére eső pénzt már megkapták.
A mostani, első fokú bírósági döntés szerint azonban a A Hospinvest és a Hatvani Kórház Kft. ezen igénye jogos. Az OEP így több mint 934 millió forintot kell, hogy megfizessen a Hospinvestnek, a Hatvani kórház Kft.-nek pedig több mint 468 millió forintot és kamatait. Az ítélet nem jogerős