Amolyan öreguras dolog ez tőlem, hogy valahányszor (úgy 3-4 évenként) Pest-Budára látogatok a napfényes (és hurrikános) Floridából, okvetlenül megnézem Brádít is, a vagány főszerkesztőt, ami az én írásaimat is közli olykor.
A ligetszépe félék (oenotheraceae) családjába tartozó, kis termetű, vékonyka szárú, halvány rózsaszín virágú, molyhos levelű növény. A termése szőrös tok, a magok körte alakúak, 1 mm hosszúak. Dél-Ázsiában, Észak-Afrikában őshonos, de nálunk is áttelel. Nedves réteken megtaláható egész Magyarország területén.
A cikk forrása a http://www.ilmiosapone.it/, amelyet az “Il mio sapone naturale” (Az én természetes szappanom) című könyv szerzői, Patrizia Garzena és Marina Tadiello hoztak létre. Patrizia és Marina több mint 10 éve gyüjtik tapasztalataikat a szappankészítés terén, s a könyv tavaly harmadszor jelent meg Olaszországban, mint best seller.
Energiaültetvény telepítését kezdték meg Tiszafüreden, a kistérségi Start-munka mintaprogram keretében – jelentette be Papp Károly, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatásért felelős helyettes államtitkára a helyszínen, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisváros határában.
Szinte nem telik el év anélkül, hogy ne bukkanna fel a boltok polcain valamilyen új szuperegészséges harapnivaló. Az elmúlt években egyebek mellett a farkasbogyó, a búzafű és az acai bogyó adták egymásnak a stafétát, most pedig az aztékzsályamag került terítékre.
Másfélszeres bérekkel, megfelelő munkakörülményekkel, a tudás és a diploma elismerésével hallgatói szerződés nélkül is itthon lehet tartani a fiatal értelmiségieket. A HÖOK elnöke abba reménykedik, hogy hatálybalépése előtt az Alkotmánybíróság megsemmisiti a röghöz kötő rendeletet.