2013. március 16., szombat

16.648 - Popovits János: 1848 márc. 15.: Emlékünkben mindig élni fognak

Feladó: <SeeFeeGmbH@aol.com>
Dátum: 2013. március 16. 8:55
Tárgy:1848 márc. 15.: Emlékünkben mindig élni fognak
Címzett: Kutasi József Antal

Európai nemzetállamok időszerűen közös ügye

Barátaimmal arról beszélgettem, hogy mivel a funkcionárius gárda: pártintézményrendszer (amely változtatásra képtelen, működés-eredményileg maffiacsoportokból áll! /* ), vatikáni békepapi-reflexű klérus, aztán kifejezetten a (Munka-Tőke helyzetéből élősködő) szakszervezetek, akiknek a jelenlegi társadalmi berendezkedés egzisztenciális alapfeltételük, aligha maradhatnak a felszínen egy társadalmi fordulat nézőpontjából.

Intézményi létük, működésük a jelenlegi - sőt évszázados - állapotokhoz kötött, és ez az ún. elit-réteg sosem lesz többségileg lelki-szellemiségileg belátóan reformbeállítottságú. Nem hogy forradalmi!!!
A munkatáborokban való átnevelés ideje meg már lejárt.

Szociológus barátom infantilisnak tartja ad hoc, az első két intézmény esetleges együtt-"sztornózását" részemről az immár harmadik, koloncnak megmaradttal. Ugyanakkor magam azok megszüntetéséről sosem beszéltem, kiszorításukról, mellőzésükről, idővel esetleges leváltásukról viszont igen. Nem érthető ez?! (A nép elárulására hajlamosakat, Judás pénzzel megfizetetteket akarunk a népnek ismét ajánlani, köreinkben hagyni??? Előbb-utóbb ISMÉT: minden maradna a régiben. - Azután egyszer megint szerepet kapna a lámpavas.)

Ezért, kritikánk mellett állandóan bizonyítanunk kell, hogy mi az a jobb alternatívánk! Tehát, nem csak rosszat rombolni akarunk. A kísérletezésbe meg a tisztességes, legtöbbször mellőzött szakembereket be kell vonni, meg kell szólaltatnunk. Ilyen kreatív tehetségek szinte nyüzsögnek a hazai magyarság soraiban! (Tudom, nem profik, s néha egyoldalúak, de fejlődőképesek lennének!) Azonban a velük konkuráló akadémikusok többsége - nem az igazi tudós-forradalmárok - pontosan nem-igazi-értelmiségi voltánál fogva kétségbe esetten ellenez bármifajta kísérletezést...

Szinte ennek "kormány-túlhatalmi" kizárójaként ment végbe az új Alaptörvény szerintem elsietett létrehozása is, hiszen egy országnak kell legyen alkotmánya, amely történeti távlatú és érvényû. Lényegileg megváltoztathatatlan. Az alkotmány mellett ajánlatos hogy legyen mindenkor - pl. Magyarország jelenlegi, így a globalizáció hatásának vagy az ország szuverenitásának idôszerû helyzetére vonatkoztatott - korszerûsíthetô alaptörvénye is, amely nem a kormányzat, nem is a parlament, hanem egy teljes népképviseleti fórum hatáskörébe tartozna.
Ezért az elôbbiekböl adódó, jogfolytonossági és illetékességi hiányosság miatt indokoltak a demokratikus, polgárjog-engedetlenségi tiltakozások: "Az Alaptörvény nem a nép Alkotmánya" transzparensekkel!

Ez a probléma persze, vonatkoztatható lenne éppúgy Németországra, hiszen annak is csak "átmeneti idôszakra vonatkozó Alaptörvénye" létezik. Megállapítható, hogy EU szinten is kimaradt
az értékrendi szintézis, s helyette megszilárdulóban van a társadalmi igazságtalanságot fokozó, kisebbség irányította finánckapitalista, gazdasági érdekközösség demokráciaellenes akarata. A politikai hatalom lényegében - alternatíva híján - tehetetlen, avagy cinkosként kontrázónak tûnik. S ez egyik népnek sem elônyös. A német nagyon szorgalmas nép..., ha a szívós, lelkiismeretes megélhetési munkáját és példás teljesítményét nézzük. A BMW-nél, ahol nemrégen még a kísérleti-innovatív gyáregységnél dolgozhattam, legalább 4 ezer mérnök csak ilyen feladatokkal foglalkozik. Műszakilag. Nagy képzettséggel, nagy pénzekkel megfizetve. Németország gazdasági teljesítményén ugye mindez meg is látszik. Csakhogy államának hasonlóan más területeken is kellene a társadalmi fejlődés érdekében fejlesztésre-kísérletezésre pénzt áldoznia!!! Hisz a fogyasztatásra, és az igazságtalan elosztásra ráállt/rákényszerített államberendezkedés e neolib termelési mód közepette a demokrácia-innovációban, az értékrend-megújításban tökéletesen visszamaradt! Régi német hiba: Hitler alatt is csak "kenyéren élt az ember"!

A társadalmi igazságtalanság és az általa kiváltott polgári nyugtalanság ezért itt is, mint európaszerte fokozódik. Ha a jelenlegi politikai garnitúra vonala "tokos német módon" továbbra is tartaná magát, akkor a negatív következményeit majd a Fukuyama-követő: Merkel kancellárasszonynak köszönhetjük!

Ha globálisan gondolkozunk már, helyileg szükséges cselekednünk. Ez a helyes, csak nem mindegy hogyan...

Szerzô: Popovits János / megjelent: www.nemzetihirhalo.hu -n   München, 2013. március 15.

_________________________________________________

/ * Lábjegyzet: „Ami a reprezentativitást illeti, az általános választójog bevezetése óta abból indultunk ki, hogy egyetlen műveletből áll a képviselőknek a megválasztásuk és a mandátumuk lejárta közötti időszaka. Az idők folyamán azonban bebizonyosodott, hogy erre az időszakra vonatkozólag két egymástól független folyamat létezik: az első, amikor is nagyon sokan keveseket megválasztanak, illetőleg egy második, az elsőtől különálló folyamat, amely során ezen kevesek az őket megválasztó sokakat elárulják. Mármint annyiban, hogy ezek a megválasztottak megbízásidegen érdekeket kezdenek el képviselni. E baj gyökere a pártintézményrendszerben van, melynek irányítása a pártvezetésből és csúcspolitikusokból áll, akik a nép igényétől eltávolodnak vagy azt nem is ismerik. A pártgépezetben a lobby pénzeli a jelölteket és meg is határozza azok politikai irányvételét." („A formális és reális demokrácia" / forrás: Humanista Mozgalom) 

(Az írás korábbi megjelenése a www.karpatiharsona.info -n: Felhívás: Minden magyarhoz a Felvidéken! -cím alatt)