2013. július 9., kedd

17.336 - Gaudi-Nagy bírálta a netes kommunikáció korlátozását


Gaudi-Nagy bírálta a netes kommunikáció korlátozását 
2013. június 28. 21:13, péntek MTI - SG 

Gaudi-Nagy Tamás jobbikos országgyűlési képviselő az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlésének e heti strasbourgi ülésszakán az internetes kommunikációba való állami beavatkozásról folytatott plenáris vitában "félelmetes és elfogadhatatlan jelenségnek" nevezte "az emberek közötti kommunikációnak a terror és gyűlöletbeszéd elleni harc címén egyre nagyobb teret nyerő állami kontrollját". 

A vitában általa kifejtetteket ismertetve Gaudi-Nagy hangsúlyozta, hogy "a polgárok nem az állam alattvalói, az államnak biztosítania kell az emberek jólétét és védeni a méltóságát. A magánszféra állami beavatkozástól való védelme közös platform kell legyen minden nézetbeli és politikai véleménykülönbség ellenére. Meg kell találni az egyensúlyt a biztonság és szabadság között a szükségesség és arányosság elvei mentén." A politikus kiemelte, hogy az Európa Tanács egyezményeinek hálózata és az Emberi Jogok Európai Bíróságának esetjoga - ítélkezési gyakorlata - erős védelmet ad az interneten terjesztett véleményeknek. Sajnálatosnak nevezte, hogy Magyarországon nemrég olyan törvényi szabályozást vezettek be, amely lehetővé teszi, hogy bűncselekményekkel összefüggésbe hozott honlapok tartalmát véglegesen elérhetetlenné tegyék. 

Ez a jogi eszköz szerinte alkalmas arra, hogy a hatóságok olyan kritikus és kemény hangvételű honlapokat iktassanak ki önkényesen, amelyek kellemetlenek a kormányzat számára. "A véleményt tartalmától függetlenül védelem illeti, ezért fontos, hogy kiálljunk az internet szabadsága mellett" - hangoztatta Gaudi-Nagy Tamás. 

Kapcsolódó: 
   Online zárta ki szenátorát az 5 Csillag Mozgalom 
   A KDNP szerint veszélyforrás az internet 
   Legalizálták az interneten való kampányolást Japánban 
   Az olaszok online keresik az új államfőt 
   Politikusok a közösségi médiáról 
   Gaudi: Teljes körű nemzeti összefogásra van szükség a Magyarország elleni támadásokkal szemben 
   Hamarosan akár Magyarország fegyveres megszállása is napirendre kerülhet