Apukája 1927-ben Kispestre igazolt, és miután játékosként befejezte pályafutását, edzősködni kezdett a kispesti utánpótlásnál.
A fia és a grundok tehetséges fiai közül sokan bekerültek a korosztályos csapatokba.
1950-ben esküdött örök hűséget a kispesti Nagyboldogasszony-templomban Erzsébettel.
1952-ben Sebes Gusztáv vezetésével 2:0-ás győzelemmel az Aranycsapat megszerezte a magyar labdarúgás első olimpiai aranyérmét. Hősként érkeztek haza Finnországból.
A csapatkapitány Puskást a világ egyik legjobbjaként emlegették.
1952-ben született kislánya Anikó.
Az 1956-os forradalom leverésének hírére külföldön, először Bécsben maradt, ahová rövidesen felesége és gyermeke is követte.
"Nem saját hibámból maradtam kint. A brazil túra után Bécsben találkoztunk egy
Másnap ismét találkoztunk, megkérdeztem: van
Spanyolországba költözött, ahol 1958-ban a Real Madrid játékosa lett. 39 évesen felhagyott játékosi pályafutásával és futballedzőként kezdett tevékenykedni.
1961-ben megkapta a spanyol állampolgárságot .1967-től edzőként kezdett tevékenykedni. Elsőként a spanyol Hércules Alicante csapatánál, majd az Egyesült Államokban és Kanadában próbált szerencsét. Ezután visszatért Spanyolországba, ahonnan egy év után Görögországba kapott megbízást.
A következő években újra Spanyolországban majd Chilében volt edző. Szaúd-Arábiában a válogatottnál edzősködött, ezután pedig visszatért Görögországba az AÉK-hoz. 1979 és 1984 között az egyiptomi al-Masri Klub edzője volt.1989 - 1991 között irányításával az ausztrál South Melbourne Hellas bajnoki címet és kupagyőzelmet szerzett.
1973-ban ment férjhez lánya Anikó Jesus Damborena baszk mérnökhöz.
1981-ben Szepesi György MLSZ elnök ötletére meghívták egy barátságos öregfiúk meccsre egy Magyar-Angol válogatott mérkőzés előtt.
1991-ben végleg Magyarországra költözött, ahol 1992-től az MLSZ utánpótlás-, majd nemzetközi igazgatója, végül pedig 1993-tól egy rövid időre a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya lett.
2000-től kezdődően Alzheimer-kórral és más betegségekkel küszködött, a kórházat csak ritkán hagyhatta el.
A nemzet halottjaként temették el a budapesti Szent István-bazilikában.
Erre a napra a kormány nemzeti gyásznapot rendelt el, és a temetést több tévé és rádió is közvetítette.
NYUGODJON BÉKÉBEN!