From: MVSZ Sajtószolgálat
Subject: Kötelező antiszemitizmus Magyarországon? - 4 millió Ft büntetés a Jud Süß vetítésének letiltásáért
To: Kutasi József
Amint arról Sajtószolgálatunk már korábban „Justizmord”című közleményében –http://mvsz.hu/sajtoszolgalat/20110222_justizmord.html – hírt adott, a Fővárosi Munkaügyi Bíróság első fokon, nem jogerősen elmarasztalta a Magyarok Világszövetsége kizárólagos tulajdonában lévő Pax Pannoniae Kft-t, mert az rendkívüli és azonnali felmondással elbocsátotta ügyvezetőjét, amikor kiderült, hogy munkaköri kötelezettségét tételesen megszegve, korábbi figyelmeztetéseket is semmibe véve, előzetes engedélykérés nélkül leszerződte a Jud Süß című antiszemita film nyilvános vetítését a Magyarok Világszövetségének székházában. Az időközben megérkezett, 9 oldalas ítélet közel 4 millió Ft-tal és kamatokkal sújtja a munkáltatót, mert a magyarországi bíróság álláspontja szerint a Jud Süß című film nem tartalmaz olyan antiszemita elemeket, amelyek indokolták volna a vetítés letiltását, és az engedélykérést ismételten elmulasztó ügyvezető azonnali menesztését.
Az ítélet megállapítja, hogy a kirúgott ügyvezető munkáltatója, aki a cég tulajdonosának képviselője, azaz az MVSZ elnöke, mindenben jogszerűen járt el. „A bíróság azt állapította meg, hogy az alperesi intézkedés formai szempontból megfelel a jogszabályi követelményeknek…Az alperes határidőben élt a rendkívüli felmondás jogával.”Ami miatt a bíróság mégis elmarasztalta a munkáltatót, az az, hogy:”Az alperes nem bizonyította, hogy a … Jud Süß… című film olyan ideológiai tartalmat hordoz, amelyre tekintettel… politikai témájú rendezvénynek minősíthető…”
Azt, hogy az elbocsátott ügyvezető korábban ugyancsak az engedélykérés elmulasztásával megnyitotta az MVSZ székházát a Ku-Klux-Klanos David Duke előtt, maradandó érdeksérelmet okozva az MVSZ-nek, és ráhozva az antiszemitizmus súlyos bélyegét, hiába tüntette fel a munkáltató az ügyvezetőt ismételt, súlyos kötelezettségszegés miatt elbocsátó határozatban, a bíróság, amint 29.M. 3287/2008/46.sz. ítéletében kijelenti: „Az alperes által is súlyosbító körülményként értékelt könyvbemutatóval kapcsolatos felperesi magatartást a bíróság már nem vizsgálhatta. Bizonyított indok hiányában az indokot azt súlyosbító körülmény vizsgálatára értelemszerűen nem kerülhet sor.”!?
Mindezek alapján, kétéves vizsgálódás után, megállapította, hogy a Jud Süß című film vetítése nem ütközik semmilyen törvénybe Magyarországon, sem nem ad aggodalomra okot, a bíróság a Jud Süß című film vetítését leszerződő és ezért menesztett ügyvezetőt bőségesen kárpótolta, a következő összegek megfizetésére kötelezvén a Jud Süß című film vetítését letiltó, és az engedélykérési kötelezettségét megszegő ügyvezetőt menesztő Magyarok Világszövetségét:
101.871,- Ft-ot felmentési időre járó átlagkereset címén,
218.536,- Ft-ot elmaradt munkabér címén, (+ kamatok)
407.484,- Ft-ot végkielégítés címén,
1.222.452,- Ft-ot 6 havi átlagkereset címén,
1.268.757,- Ft-ot elmaradt munkabér címén, (+ kamatok)
165.000, - Ft-ot perköltség címén,
158.000, - Ft illetéket a magyar állam javára,
255.000,- Ft szakértői költséget.
Összesen: 3.797.100,- Ft és kamatok.
Ezek szerint Magyarországon, ahol oly könnyen kiáltanak antiszemitát, a hitleri Németország elsőszámú zsidóellenes propagandafilmje vetítésének a letiltása súlyosan büntetendő cselekmény?
Vagy pedig egyszerűen arról van szó, hogy a Magyarok Világszövetségével szemben a magyarországi hatóságok minden eszközt bevethetőnek tartanak, alkalomadtán még az antiszemitizmust is kötelezővé téve?
A Magyarok Világszövetsége elfogadhatatlannak tartja az első fokú bíróság ítéletét, és fellebbez ellene. Ha pedig másodfokon is pervesztessé nyilvánítaná a magyarországi bíróság a Magyarok Világszövetségét, akkor a Magyarok Világszövetsége arra kényszerül, hogy a bíróság által rá kirótt sokmillió Ft-os összeg előteremtésére elkezdje a magyarországi jogerős bírósági ítélettel „ártalmatlannak” nyilvánított Jud Süß című film sorozatos és folyamatos vetítését.
MVSZ Sajtószolgálat
7164/110301