Rákóczi imája
A TE KEZEDBEN VAN SZÍVÜNK, URAM,
DÖFD ÁT SZERETETED NYILÁVAL,
GYÚJTSD FEL A LOMHÁKAT,
VEZESD VISSZA AZ ELTÉVELYEDETTEKET,
VILÁGÍTSD MEG A VAKOKAT,
LÁGYÍTSD MEG A HAJTHATATLANOKAT,
BÁTORÍTSD MEG A HABOZÓKAT,
TANÍTSD A TUDATLANOKAT,
GYARAPÍTSD BENNÜNK A HITET,
GYÚJTSD FEL A KÖLCSÖNÖS SZERETET LÁNGJÁT,
S ÚJRA ÉS ÚJRA KÉRLEK,
ADD, HOGY SZERETETED GYARAPODJÉK,
HOGY EZ AZ ISTENI LÁNG
EMÉSSZE FÖL VISZÁLYKODÁSAINKAT.
Razzia! Hűtlen kezelés az MVM-nél és szoci belháború
A Magyar Villamos Művek Zrt. egykori és jelenlegi vezérigazgatója közötti háborúról kapott Toroczkai bizonyítékokat.
Ezúttal az egyik legjobban jövedelmező állami cég, a Magyar Villamos Művek Zrt. egykori és jelenlegi vezérigazgatója közötti háború újabb fejezetét nyitjuk meg a kapott bizonyítékoknak köszönhetően.
A jobb- és baloldalon egyaránt kitűnő kapcsolatokkal rendelkező Kocsis István, a BKV jelenlegi vezérigazgatója 2008-ig vezette a Magyar Villamos Műveket (MVM). Két évvel ezelőtt azonban Gyurcsány Ferenc személyes intézkedésével kirúgták Kocsist az MVM-től, mert másnak kellett a zsíros állás. Információink és a rendelkezésünkre álló bizonyítékok alapján az új vezérigazgató személyére Ficsor Ádám tett javaslatot, aki akkoriban Gyurcsány kabinetfőnöke volt, de emlékezhetünk erre a tehetségtelen fiatalemberre úgy is, mint aki tavaly mindössze néhány hónap erejéig miniszterként irányította a polgári titkosszolgálatokat. Így lett az MVM új vezérigazgatója Ficsor Ádám korábbi osztálytársa és barátja, Mártha Imre.
A cég stratégiai vezérigazgató-helyettese is jó MSZP-s káder lett: Karl Imre, Horn Gyula és a szocialista párt korábbi vezető gazdasági embere személyében. A 2008-as hatalomváltás mögött értesüléseink szerint az állt, hogy az úgynevezett „Új tulajdonosi program” alkalmazásával egy Gyurcsány Ferenc körül csoportosuló érdekkör privatizálni akarta az óriási haszonnal működő állami energiaszolgáltató céget. Mindehhez még hozzájárult az is, hogy Szilvási György titokminiszter személyes ellenségének tekintette Kocsis Istvánt, s mindent elkövetett az általuk nem eléggé MSZP-közelinek mondott vezérigazgató félreállításáért. A Blikk és más hasonszőrű balliberális lapok az elmúlt egy-két évben ontani kezdték Kocsisról a lejárató cikkeket, s bár az elmúlt ciklusban szinte az összes állami cég a korrupció melegágya lett, nem véletlen, hogy elsősorban a BKV-t dobták fel még az előző kabinet idején. Kocsis ugyanis az MVM vezérigazgatói foteljéből a BKV élére távozott.
Ennek a belháborúnak, amely kezdetben az MVM privatizálásáért indult, egyik állomása volt az a sajtóhír is, miszerint az MVM Kocsis idejében luxuskiadásokra költötte a pénzét. Többek között szivarokat, ajándékcsomagokat, drága borokat és luxusgépkocsit vett a cég. Kocsis erre úgy reagált, hogy neki „csak annyi köze van az MVM Zrt-nél 2007-ben keletkezett reprezentációs költségekhez, mint minden más céges beszerzéshez”, s ez a reprezentációs költség az MVM 628 milliárd Ft nettó árbevételének mindössze 0,006 százaléka volt. A Gyurcsány érdekköréhez tartozó Mártha Imre vezette csapat a sajtón keresztül azzal is támadta Kocsis Istvánt, hogy az MVM tulajdonában lévő mintegy 15 milliós terepjárót valójában a felesége használta, de a birtokunkba került dokumentumokból egyértelműen kiderül, hogy ez nem igaz. A Mitsubishit egy pénzügyi váltóért cserébe (milyen jó lenne, ha bármelyikünk egy ilyen papírra írt váltóval vehetne luxusterepjárót), adásvételi-szerződés ellenében vitte el V. Tímea, aki a Mártha-féle új vezetéshez áll - finoman szólva is - közel, nem pedig Kocsishoz. Ezek az ügyek azonban legfeljebb piszkálódásnak számítanak ahhoz képest, ami a hozzánk került dokumentációból kiderül. A 2010. május 11-én az Országos Rendőr-főkapitányságon és a Fővárosi Főügyészségen tett feljelentés szerint a Gyurcsány érdekköréhez tartozó Mártha Imre vezérigazgató irányítása alatt négy olyan eset is történt, amelyek akár a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettét is felvethetik.
2009-ben ugyanis az MVM 17,8 milliárd forintért vásárolta meg az ERSTE Bank ingatlan cége által 14 milliárdért felépített 36 ezer négyzetméteres székházat. Ez több mint 490 000 Ft/négyzetméter árat jelent, amiért már budai luxuslakásokat lehet venni, a budapesti irodaházak tekintetében példa nélkülien drága vételár. A székházat ugyanakkor évente 1,6 milliárdért lehetett volna bérelni az ERSTE lízing cégétől, s ha az MVM a 17,8 milliárdot inkább az energia iparba fektette volna be, akkor közel évi 2,5 milliárd Ft hasznot hozott volna az állami cégnek, így a bérleti díjat levonva is, évente 900 milliós nyereséget termelhettek volna. Így 20 éves lízing alatt kerestek volna 18 milliárdot, amely a tavaly kifizetett vételár összege.
Természetesen ez csupán matematika, de tény, hogy az irreálisan magas 17,8 milliárd forintnyi árért megvásárolt székház ügyét Mártha Imre vezérigazgató személyesen terjesztette elő. Ugyancsak felveti a jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés esetét az ősszocialista Kapolyi Lászlóval folytatott spekulatív üzletelgetés. Az egykor az MSZMP Központi Bizottságában, sőt a Lázár- és a Grósz-kormányokban is helyet foglaló Kapolyi 1994-től a reménytelen Magyarországi Szociáldemokrata Párt elnöke is volt, de 2002 és 2010 között az MSZP frakciójában ült országgyűlési képviselőként. A megrögzötten baloldali, a kisemberek problémái iránt nyilván fogékony sokszoros milliárdos iparmágnás régóta az energiaszektorban ügyködik. Az MVM-hez tartozó Vértesi Erőmű Zrt. és Kapolyi László cége, a System Consulting, valamint további 18 villamos energiakereskedő társaság között villamosenergia-értékesítési szerződések jöttek létre 2008 második felében. Az ügyletek célja a kereskedelmi árrés megszerzése volt, amelyek előkészítése során a szokásos kockázatelemzés elmaradt. Végül az üzlet meghiúsult, s a rossz üzlet- és szerződéskötésekből az MVM vagyoni hátránya 8,2 milliárd forint lett. Mivel az MVM úgy kötötte meg a szerződéseket a System Consultinggal, hogy azokon Kapolyi László aláírása nem szerepelt, most hiába futnak a meghiúsult üzlet miatt elvesztett pénzük után, Kapolyi mossa kezeit. A Gyurcsány-féle nemzetstratégiára jellemző, hogy bár a Kocsis-féle vezetés előkészítette a terepet ahhoz, hogy a Magyar Villamos Művek betörjön a szerbiai (és ezen belül a délvidéki) piacra, Mártha Imre és csapata leállíttatta a projektet. Sőt, az ügylet leállítására külsős irodákat béreltek fel, akiknek tízmilliókat fizettek ki. Ahelyett, hogy Magyarország az elszakított területeken gazdaságilag terjeszkedett volna, a Gyucsány-csapat leállíttatta és visszautasította azt a kedvezményes lehetőséget, amit a szerbek állami támogatással felajánlottak. Mi sem mutatja jobban, hogy – amellett, hogy stratégiai pozícióba kerülhetett volna a magyar állam a Délvidéket bitorló Szerbiában - mennyire jó üzleti lehetőséget szalasztott el az MVM, mint az a tény, hogy a magyarok kiesése után azonnal lecsapott az űrre a német kormány és annak villamosenergetikai cége, az RWE. Ugyancsak pazarlásról árulkodik az MVM szélerőmű projektje is, amely során az állami cég tavaly év végén igen magas áron megvásárolta a Sopronkövesd-Nagylózsi szélerőmű parkot. A 8 szélkereket üzemeltető Hungarowind Kft-t a Raiffaisen Energiaszolgáltató Kft-től vásárolták meg. Információink szerint a Raiffaisen mögött MSZP-közeli vállalkozók állnak. Így érthető, hogy miért ment bele az MVM egy számára nem éppen kecsegtető üzletbe, hiszen a cég vállalta, hogy a szélerőmű parkot rendszerszintű szolgáltatásként visszaterheli, amennyiben ezt az energiarendszer biztonsága szükségessé teszi. A szél erőssége miatt amúgy sem tűnik gazdaságos befektetésnek az üzlet.
Mi a magunk részéről megtettük a szükséges lépéseket, s örömmel nyugtázzuk, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálatot indított az MVM-nél, a Vértesi Erőművel kapcsolatos ügyekben és a társaság szerbiai terjeszkedésével, illetve annak elmaradásával kapcsolatban.
Ezekben hűtlen kezelés miatt indult eljárás és ezekhez csatolták most a Fővárosi Főügyészség által másik két ügyben elrendelt új nyomozásokat - mondta a Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője, Bartha László. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője úgy tájékoztatott, hogy május 21-én rendeltek el nyomozást az MVM-nél, egy ismeretlen feljelentő feljelentése alapján. A feljelentő négy ügycsoportot sorol fel, mindegyik az MVM-mel kapcsolatos. Ezek közül kettő ügyben rendeltek el nyomozást és annak lefolytatásával az NNI-t bízták meg. Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával, ismeretlen tettes ellen indult meg a nyomozás.
(Toroczkai László - http://www.szentkoronaradio.com/belfold/2010_07_30_razzia-hutlen-kezeles-az-mvm-nel-es-szoci-belhaboru)
Lemondásra szólították fel az emberi jogi bizottság elnökét (+videó)
A Hatvannégy Vármegye és a Jobbik szerint indoklás nélkül utasította el többször Lukács Tamás, az országgyűlés emberi jogi bizottságának elnöke, hogy tárgyalják azokat a jogsértéseket, amelyeket a július 4-i előállítások után a Gyorskocsi utcai fogdában tapasztaltak.
Zagyva György Gyula, a Hatvannégy Vármegye tiszteletbeli elnöke, a Jobbik országgyűlési képviselője szerint egy a keresztény értékrendet képviselő ember kötelessége, hogy tegyen a negatív diszkrimináció ellen.
Július 4-én a Magyar Nemzeti Gárda fogadalomtételén 26 embert állított elő a rendőrség. Több jobbikos képviselő a Gyorskocsi utcában érdeklődött akkor a fogva tartás körülményeiről. Zagyva György Gyula szerint súlyos visszaélésekkel találkoztak: félmeztelenre vetkőztettek embereket, megtagadták, hogy a fogvatartott az ügyvédjével tárgyaljon négyszemközt. Az országgyűlés emberi jogi bizottságában háromszor javasolták, hogy tárgyalják a jogértéseket, de a bizottság elnöke, Lukács Tamás mindannyiszor indoklás nélkül elutasította a felvetést – mondja Zagyva György Gyula országgyűlési képviselő.
A HVIM tiszteletbeli elnöke szerint talán azért is nem tárgyalták a jogsértéseket, mert ezt az új kormány rendőrsége követte el. Felháborítónak tartja, hogy a kereszténydemokrata képviselő az alapvető emberi jogokat sem tartja tiszteletben.
Bognár Ignác, a Jobbik városi elnöke arra emlékeztetett, hogy a 2009. augusztus 19-i egri előállításokhoz is köze volt Lukács Tamásnak. Felszólította a kereszténydemokrata politikust: mondjon le minden tisztségéről.
Lukács Tamást, az emberi jogi bizottság elnöke a megkeresésre elmondta: Zagyva György Gyula nem tagja az emberi jogi bizottságnak, Bognár Ignác pedig nem volt egy évvel ezelőtt a Dobó téren...
Lukács Tamás pedig tagja a keresztények közösségének, mégis nehezére esik úgy viselkedni. Rövid emlékeztetőül álljon itt: még a szemkilövető kormány regnálása idején is (!), az emberi jogi bizottság az ilyen jellegű jogsértéseket napirendre vette.
Videó: http://www.youtube.com/watch?v=7r0lQ7B6Ftg&feature=player_embedded
(TvEger, JSM nyomán http://www.szentkoronaradio.com/belfold/2010_07_29_lemondasra-szolitottak-fel-az-emberi-jogi-bizottsag-elnoket-video)
Related Links
- A rendőrterrorra emlékeztünk az Erzsébet téren - a nap videóival frissítve!
- 2009.07.08. Budaházy - Július 4-e értékelése, műsorvezető: Berni
- 2009. július 4. képekben
- Brutális videók a köztársaság csahos kutyáiról(+Zagyva Gyula és Budaházy Edda negyedikéről)
- Magyar Jelen: A Fidesz van a július 4-i rendőrterror mögött
- Undorító, amit a hatalom kutyái műveltek (frissítve, videó a sünök visszavonulásáról)
- Vonának megmaradt a 30.000 július 4-ért