Von: Nemzeti Hirhalo
Gesendet:szombat, 2010. március 06. 17:54
An: Kutasi József
Betreff: Kövér László válaszai csokorba gyűjtve!
Hazugságon kapták Kövért az esztergomi jobbikosok
"A képviselőnő közben olyannyira belelovallta magát mondandójába, hogy lezárásképpen nagy hévvel kijelentette: "keresztény hitvalló ember nem szavazhat a FIDESZRE!".
A döbbent csendet csak kuncogás és kettőnk vastapsa szakította meg. Mert ez a freudi elszólás önmagáért beszélt."
Míg a Jobbik filmvetítéssel egybekötött lakossági fórumát önkormányzati tiltásra nem rendezhették meg az esztergomi Technika Házában, addig két nappal később, ugyanebben az épületben a Fidesz és a KDNP tartotta - a kampány alatti időszakban - immáron harmadik rendezvényét.
"A magyar érdekről - okosan" címet viselő előadásra - melynek vendége Kövér László, a Fidesz Országos Választmányának elnöke, Hargitai János, a KNDP parlamenti frakciójának tagja és Mráz Ágoston Sámuel politológus, a Nézőpont Intézet igazgatója volt - körülbelül 100 érdeklődő volt kíváncsi. Persze ebbe beleszámítandók a "munkaköri" kötelezettségeik miatt résztvevő önkormányzati dolgozók, a Fidesz és a Fidelitas helyi tisztségviselői, valamint húsz, a kérdéseit feltenni akaró Jobbik szimpatizáns is.
A beszélgetést moderátora, Lanczendorfer Erzsébet, a KNDP frakciójának tagja a köszöntés után azzal kezdte mondandóját, hogy létezik az ún. ősmagyar újpogánykodás, ami keresztényellenes. Szerinte az ősmagyar szinkretizmus tagadja a kereszténység szerepét a nemzetté válásban. Majd kijelentette, hogy az ősmagyar szinkretizmusnak van politikai vetülete, és - bár ezt nem indokolta - szerinte ez nem más, mint a Jobbik. Erzsébet asszony kijelentette, hogy keresztény embernek csak a keresztényi radikalizmus elfogadható, ami a mózesi tízparancsolat és a krisztusi erkölcsösség.
A képviselőnő közben olyannyira belelovallta magát mondandójába, hogy lezárásképpen nagy hévvel kijelentette: "keresztény hitvalló ember nem szavazhat a FIDESZRE!". (Hangfelvétel itt.)
A döbbent csendet csak kuncogás és kettőnk vastapsa szakította meg. Mert ez a freudi elszólás önmagáért beszélt.
Az előadást Mráz Ágoston folytatta. A Nézőpont Intézet igazgatójától megtudhattuk, hogy szerinte a "politikai bűnözés elszámoltatása nem más, mint maga a választás". (csalódott moraj) Mráz szerint ma Magyarországon csupán kétféle politikai erő létezik. Szerinte az egyik táborba azok tartoznak, akik Orbán Viktort akarják kormányfőnek (Fidesz, KDNP), a másik tábort pedig a többi párt alkotja, hiszen ezen pártok nem Orbán Viktort akarják kormányfőnek.
A témát lezárandó elmondta, hogy a magyar alkotmány nem ad arra lehetőséget, hogy a képviselőket visszahívjuk, nincs lehetőség, hogy a parlamentet feloszlassák. Majd mikor erre a kijelentésre a közönség soraiból "Sajnos! Elég szomorú!" megjegyzések érkeztek, Mráz sértetten így reagált: "Ez egy elég érdekes lakossági fórum, ahol kommunikálni kell a hallgatókkal."
Hargitai János sem a Fidesz-KDNP programját taglalta, hanem a múltról beszélt. A jövővel kapcsolatban annyit mondott, hogy egy állapotfelmérés szükségeltetik, és csak utána lehet nekikezdeni a munkának. A képviselő szólt a kisvállalkozások és a középvállalkozások szerepéről, és nem akarván felelőtlen ígéretekbe bocsátkozni, azt mondta, hogy 10 év múlva, de legalább két ciklusnyi kormányozás után egymillió új munkahelyet fognak teremteni. A multikat sajnos csak egyszer hozta szóba, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy ha több pénz marad az emberek zsebében, akkor azok majd többet tudnának vásárolni, például a Tescóban vagy a többi multinál.
Kövér László, miután szembesült a Jobbikos jelenléttel, rutinosan inkább az MSZP-vel foglalkozott.
A "kerekasztal" beszélgetés végén jöttek a kérdések és a válaszok. Persze nem úgy, ahogy azt a jobbikos fórumokon megszokhattuk. Itt a papírra írt kérdéseket összegyűjtötték, szelektálták és szétosztották a meghívottak között. Akik ismét csak szelektáltak...
Viszont valami miatt Kövér válaszolt három, vélhetően nem Fidesz-szimpatizáns által feltett kérdésre is. Végre megtudhattuk, hogy miért írta alá a Fidesz Románia feltétel nélküli EU-csatlakozását és a Lisszaboni Szerződést, valamint szólt a titoktörvény megszavazásával kapcsolatban is.
Kövér László válaszai csokorba gyűjtve:
- Ha egy párt ellenzékben van, mint ahogy a Fidesz volt, úgy a Lisszaboni Szerződés parlamenti elfogadásakor, mint az európai csatlakozás ratifikációjakor Románia csatlakozásával kapcsolatban, akkor el kell gondolkodnia arról, hogy a szavazatának van-e a szimbolikus jelentőségen túlmenő súlya vagy sem. És miután mindkét szerződésről feles törvénnyel tudott az SZDSZ és az MSZP szavazni, ezért tehát a mi szavazatunknak csak szimbolikus jelentősége volt. (...) Teljesen mindegy, hogy mit gondoltunk volna, akkor is elfogadták volna.
Kövér elmondta, hogy pont ő hozta elő a képviselők között azokat az érveket, miszerint nemmel kéne szavazni vagy legalább tartózkodni kéne, de ezzel a véleményével kisebbségben maradt, ezért jó szívvel tudott igennel szavazni. (Hangfelvétel itt.)
Kövér szerint a titoktörvényt nem szavazták meg, hanem egy újra cserélték!
Mivel a helyszínen nem volt rá lehetőség, ezért most reagálnék a kapott válaszokra:
T. Kövér László képviselő úr! Tájékoztatom, hogy Önök végzetes tévedésben voltak és vannak, mert a Lisszaboni Szerződés elfogadásához 2/3-os többség szükségeltetett!
(T4678 Az Európai Unióról szóló szerződés és az Európai Közösséget létrehozó szerződés módosításáról szóló Lisszaboni Szerződés kihirdetéséről, hivatkozás itt.)
Tehát az Önök nemleges szavazatának, ellentétben az Ön állításával, nem csupán szimbolikus jelentősége lett volna! Más országok nemzeti érzelmű pártjai megtették, hogy elolvasták a benne foglaltakat. Továbbmegyek: voltak olyan országok is, amelyek kifogásokkal éltek, és végül elérték azt, hogy rájuk bizonyos pontok nem úgy vonatkoznak, mint ránk, magyarokra. Tehát Önök vagy hihetetlenül tájékozatlanok voltak a szavazáskor, vagy pedig Ön, mint a Fidesz prominens személyisége, egyszerűen félretájékoztatta a hallgatóságot. Sőt, durvább leszek, hiszen utóbbi esetben Ön egyszerűen nem mondott igazat!
A fideszes "nem" Románia EU-s csatlakozása esetében pedig azt jelenthette volna, hogy Önök védve a nemzeti érdekeket, nem értettek volna egyet a feltételek nélküli (pld. Erdély autonómiájának megadása) román EU csatlakozással.
"A titoktörvényt nem szavaztuk meg, hanem egy újra cseréltük!" - erre szokták azt mondani, hogy no comment.
Bizonyára olvasta Karinthy Frigyes "Magyarázom a bizonyítványom" című írását. Nem tudom, miért, de az Ön magyarázatait hallgatva nekem ez jutott eszembe.
Végezetül Ön azt tanácsolta nekünk, hogy tanuljunk. Ha nem veszi zokon, én is tanácsolnék Önnek valamit: 9. parancsolat: Ne tégy hamis tanúságot!
Zentai Plajner Zsolt
Jobbik esztergomi elnök
Forrás: esztergom.jobbik.hu