Kattintani > FELADAT ÉS CÉL - AUFGABE UND ZIEL - MISSION AND GOAL
Kattintani > Az összes bejegyzés tartalomjegyzéke 2007. szeptember 10.-től

2012. április 7., szombat

14.446 - Rácz Sándor köztársasági elnök tisztségére való jelölése

From: TAHSZ sajtótitkárság
Date: 2012. április 6. 
Subject: Rácz Sándor köztársasági elnök tisztségére való jelölése
To: Kutasi József <jozsef@kutasi.eu>

Tisztelt Kutasi József!

Kérjük amennyiben egyetért Rácz Sándor köztársasági elnök tisztségére való jelölésével küldje el erre vonatkozó közleményét az MVSZ Sajtószolgálatnak (sajtoszolgalat@mvsz.hu) is.

 A TAHSZ felhívása az alábbi:

A TAHSZ titkárság felhívása a Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetség minden csatlakozó szervezetéhez!

Tisztelt Szervezetek és Magánszemélyek, akik csatlakoztak a TAHSZ felhívásához és annak szellemében dolgoznak helyi és országos szinten, de legfőképpen helyi közösségeikkel!

Magyarország államfője lemondott, melynek következtében Magyarország vezetésének tekintélye mind állampolgárai, mind pedig nemzetközi szinten óriási mértékben csökkent és tovább csökkenhet.

A jelen helyzetben, ahogy eddig is, az ország vezetésének (Magyar Országgyűlés, Kormány, ...) teljes felelőssége, hogy Magyarország tekintélyét helyreállítsa.

A TAHSZ által megfogalmazott 11 pontos Felhívásában, s különösen a 10. pontjában világosan és egyértelműen megfogalmazta, hogy mit vár el Magyarország legfőbb hatalmi szereplőjétől, az Országgyűléstől.

10.  A Magyar Országgyűlés addig is átmeneti jogszabályokban biztosítsa a meg nem újuló természeti kincsek eladásának tilalmát, a nemzeti vagyon és közszolgáltatások nemzeti tulajdonba vételét, megőrzését és működtetését, valamint a magyar élet, nemzet, haza védelmében a szociális és létbiztonsághoz, munkához, lakhatáshoz és egészséghez való alapvető jogokat!


A Felhívás és az Állandó Értekezlet 11 pontos Nyilatkozata értelmében a Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetségbe tömörült szervezetek egyértelműen kijelentették, hogy nem fogadják el alapjogi értelemben "legitimnek" a jelenlegi országgyűlést és kormányt mindaddig, amíg egyértelmű biztosítékát nem nyújtják annak, hogy helyreállítják a történelmi alkotmányos jogfolytonosságot, mint az egyetemes magyar nemzettest alázatos szolgálatának sarkalatos pontját.

Következésképpen a TAHSZ szervezetei nem támogatnak semmilyen pártkatonát államfő jelöltnek és semmilyen kezdeményezést, amely az ország vezetésének felelősségét megosztja, vagy áthárítja a majd 70 éves köztájékoztatási mulasztást folytatva és gyakorolva egy népszavazási vagy bárminemű joggyakorlati módszerrel is az államfő kinevezésében (választásában). A felelősség bármely módszer esetén is a jelenlegi hatalomgyakorlóké.

A TAHSZ csakis és csakis olyan személyt fogad el átmenetileg "legitim" köztársasági elnöknek, egyáltalán jelöltnek, aki egyértelmű biztosítékát adta esküjével, avagy nyilatkozataival annak, hogy maradéktalanul helyre kívánja állítani a magyar történelmi alkotmány 1944 március 19-én megszakadt jogfolytonosságát.

A TAHSZ titkársága nevében ezért azzal a felhívással fordulunk minden szövetségesünkhöz, hogy személyes, vagy szervezeteik nyilatkozataival nyíltan támogassák az MVSZ felhívását, azaz Rácz Sándor jelölését köztársasági elnöki kinevezésre! 

A forradalom bennünk zajlik!

Rácz Sándor személyében, aki mind a négy Országos TAHSZ Értekezlet első számú szószólója, megnyitó szónoka volt, látjuk biztosítékát annak, hogy az a folyamat elindulhat, amelyet a TAHSZ 11 pontos Felhívása az ország vezetésétől világosan és egyértelműen megkövetel.

Javasoljuk a csatlakozott szervezeteknek, hogy támogassák az MVSZ általi kezdeményezést és ezen nyilatkozataikat hozzák nyilvánosságra és küldjék el a TAHSZ (atahsz.sajto@gmail.com) címére és az MVSZ Sajtószolgálatnak (sajtoszolgalat@mvsz.hu)
is!

Kelt: Budapesten, 2012. április 4-én

Fetzer János, TAHSZ főszervező                                 Dr. Boór Ferenc, TAHSZ szóvivő

Bővebben az MVSZ Sajtószolgálat által kiadott ajánlás:

Ajánljuk Rácz Sándort a köztársasági elnök tisztségére

 

Most, 2012. március 29-én amikor Magyarország államelnöki tisztsége megüresedés előtt áll, a Magyarok Világszövetsége a magyar politikum figyelmébe ajánlja Rácz Sándort, az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács és a Magyar Földvédő Mozgalom elnökét, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnökét.

 

Felelősségünk tudatában kijelentjük, hogy ma Rácz Sándor Magyarország talán legsokoldalúbb, legképzettebb és legelkötelezettebb politikusa. Az ő életútja nem csak szimbolikusan testesíti meg a XX. századi magyar sorsot, hanem szinte leképzése annak. Tíz éves korában hadiárva, mert édesapja a Don kanyarnál hősi halált hal. Tizenkét évesen családfenntartó. 1956. november 16-tól, december 11-ig, letartóztatásáig, huszonhárom évesen, mint a Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke, gyakorlatilag Magyarország vezetője, a 250.000 fős megszálló szovjet hadsereg által levert forradalom utáni ország utolsó reménysége. Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt rab, akinek évtizedekkel később első amerikai útja az Arlington-i temetőbe vezet, ahol megkoszorúzza John F. Kennedy sírját, akinek 25.000 magyarországi politikai elítélt – közöttük ő maga is – szabadulását köszönheti.

 

1988-ban, a kommunizmus vége felé közeledő világban a magyarországi fordulat elsőként kiszemelt eljövendő vezetője. Washingtonban a Fehér Házban fogadja őt Zbigniew Brzezsinszki, akinek két kérdést tesz asztalára: Magyarország trianoni szétdaraboltatásának orvoslását és a magyar államadósság elengedését, illetve átütemezését. Mindezek után Rácz Sándor minden valószínűség szerint azért sem lett Magyarország államelnöke, mert a Freedom House-ban történt meghallgatása az első kérdésre adott válasza után véget ért. Mi a véleménye a magyar nép antiszemitizmusáról, és mit kíván ez ellen tenni? – volt Rácz Sándor tájékoztatása szerint az első kérdés, amire ő egy tőmondattal válaszolt: A magyar nép nem antiszemita! A meghallgatás ezzel véget ért.

 

Tényleges politikai lenullázásához, még kellettek konkrét, magyarországi politikai lépések. Mint a rendszerváltás előtti évek titokban zajló politikai szabadegyetemének előadója, egyetemisták százaival volt élő kapcsolatban. Ennek is köszönhető, hogy a kommunizmus ellen látványosan szervezkedő, akkor huszonévesekből álló Fidesz őt, Rácz Sándort, az ’56-os forradalom élő hősét, első tiszteletbeli tagjává választotta. 1990-ben a Fidesz második kongresszusán javaslat született, hogy a Fidesz támogassa Rácz Sándor köztársasági elnök-jelöltségét, mely tisztségre őt Krassó György pártja jelölte, ám a kongresszus nagy vita után végül elállt e szándéktól. De mindezt a Fidesz régi politikusai, mint akkori részvevők, nálamnál pontosabban ismerik.

 

Rácz Sándor pedig 57-évesen, életereje teljében, politikai pályája csúcsán visszament falura gazdálkodni: szántott, vetett, aratott, tehenet fejt és elletett, és közben szenvedélyesen, magyar népe iránti töretlen elkötelezettséggel figyelte a magyar politikai élet minden mozzanatát, 2003-ban történt visszatéréséig, amikor őt a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnökévé választották.

Óriási élettapasztalata és sokoldalúsága, amely a földműveléstől, az évtizedeken keresztül szerszámkészítő munkásságon túl, a diplomás politológusokat megszégyenítő tudású szabadegyetemi előadóig, a párját ritkító szónokig ível, Rácz Sándort a ma élő nemzedék életében a haza bölcsévé emeli. Eközben őt ifjonti forradalmi hév fűti. Rácz Sándor különös szellemi képességekkel megáldott, eleven észjárású, kreatív ember, aki páratlan asszociációkra képes. Magyar nemzete iránti felelősségétől vezérelve történészeket fölülmúló ismeretanyagot gyűjtött és vizsgált, majd tett teljesen egyedi ok-okozati összefüggésbe a XX. század magyar és egyetemes történetében. A trianoni békeparancshoz vezető út, 1956, 1989, és a világkommunizmus folyamatait alig ismeri őnála mélyebb összefüggéseiben magyar közéleti ember.

 

Mindezek szem előtt tartásával a Magyarok Világszövetsége ajánlja Rácz Sándort és javasolja, hogy a FIDESZ és a kétharmados többséggel bíró kormánypárti frakció jelölje őt az államelnöki tisztségre.

Amennyiben ezt a döntést Magyarország vezető politikai ereje meghozza, annak rendkívüli és jótékony hatása lehet Magyarország életére, mert Rácz Sándor személye alkalmas a politikai osztály iránti bizalom megteremtésére, amire Hazánknak e nehéz időkben nagy szüksége van. Rácz Sándor, aki talán egyetlen politikusként élte úgy végig a kommunizmus évtizedeit, hogy útja mindvégig töretlen, egyénisége érintetlen maradt, ma sok magyar ember számára élő példakép. Ő sok-sok magyar embert állíthat a politikum mellé a nemzeti érzésű, baloldali eltévelyedettek, a paraszti sorban, valamint a létfüggőségben élő, ám Rácz Sándor történelmi személysége előtt fejet hajtó értelmiségiek közül.

Közelről ismerve emberi erényeit: karizmatikus személyiségét, eleven észjárását, a magyarellenes folyamatokra kifinomult érzékét, erélyes fellépését, biztosak vagyunk benne, hogy Rácz Sándorban, mint államelnökben, Magyarország miniszterelnöke is szikla-szilárd támaszra talál.

Szükségesnek tartottuk ennyit Rácz Sándor életútjából összefoglalni, mert az őt sújtó teljes elhallgatás miatt lehet, hogy mindezt sokan nem tudják.

Igazolva látjuk azt, hogy Rácz Sándor személye iránt országszerte teljes a bizalom, és nagyra becsülik őt. Ő azon kevesek egyike, akit életében hőssé avattak. Általa a mai Magyarország politikai vezetése nem csak örököse, de megtestesítője lehet 1956 örök érvényű értékeinek. Rácz Sándor jelölése Magyarország első számú közjogi méltóságának tisztségére nem az ő érdeke, hanem a magyar nemzet érdeke. Rácz Sándor teljes elhallgattatása, és a magyar politikai életből való kiszorítása – az ekként okozott kár mértéke miatt – ugyanúgy beletartozik az elmúlt húsz év politikai bűneinek sorába, mint a jogállam felszámolása, a magyar anyaföld áruba bocsátása, az ország kirablása és lezüllesztése.

Ha ma Olaszországnak lehet olyan államelnöke, aki az általunk ajánlottnál fél évtizeddel idősebb, és aki már 1956-ban országa életében fontos – ráadásul forradalmunkkal szembehelyezkedő – szerepet játszott, akkor Rácz Sándor ezerszer alkalmasabb Magyarország első számú közjogi méltóságának tisztségére.

Budapest, 2012. március 30.

A Magyarok Világszövetsége

Továbbította az MVSZ Sajtószolgálat

7472/120403