2013. július 9., kedd
17.340 - TÖBB MINT 100 MILLIÁRD FORINTOS TEHER ZÚDUL A LAKOSSÁG NYAKÁBA. MÁR 2.500 LAKÁSBAN KIKAPCSOLTÁK A GÁZSZOLGÁLTATÁST
Tízezer számra maradnak az emberek fűtés és főzési lehetőség nélkül
Az Old Dohányfüstmentes Egyesület közleménye
Budapest, 2013. július 2., kedd (OS) - kaslerarpad.hu
TÖBB MINT 100 MILLIÁRD FORINTOS TEHER ZÚDUL A LAKOSSÁG NYAKÁBA. MÁR 2.500 LAKÁSBAN KIKAPCSOLTÁK A GÁZSZOLGÁLTATÁST - www.napi.hu.
A Nemzetgazdasági Miniszter 19/2012. (VII. 20) NGM számú rendelete 2013. december 31-iki határidővel kötelezi a gázzal rendelkező lakások tulajdonosainak nagy részét a gázvezetékeik és gáz készülékeik műszaki-biztonsági felülvizsgálatára.
Egy gáztűzhely és két konvektor esetében, ha mindent rendben talál az ellenőr, ez vállalkozótól függően 20.000-32.000 forint költséget jelent. (Nem minden gázszerelő jogosult az ellenőrzésre!)
Ha javítás és készülék csere szükséges - pedig az biztosan lesz, hiszen abból él a szerelő - az már nagyon komoly 100.000 forintot meghaladó összeget jelent.
Magyarországon a KSH szerint 3,47 millió lakásban van vezetékes gázszolgáltatás, ha ezt megszorozzuk legkevesebb két készülék (24.000 Ft) ellenőrzésének díjával, akkor ez TÖBB, MINT 83 MILLIÁRD FORINT bevételt jelent a gázszerelő szakmának. Ehhez jönnek még a javítások, kikapcsolások, visszakapcsolások stb költségei, amik mind a fogyasztókat terhelik, sarcolják. Ezt az összeget a fogyasztók vagy meg tudják fizetni, vagy gáz nélkül maradnak.
A fentiekből egyértelműen kitűnik, hogy a szegény ember nemcsak fűtés és főzés lehetősége nélkül marad, de a későbbiekben sem lesz lehetősége a gázszolgáltatást igénybe venni.
Pusztuljon a férgese? Ők nem magyarok? De igen, csak talán nem Fidesz választók?
Akinek a felülvizsgálatra nincs 20.000-32.000 forintja, azt kikapcsolják a gázszolgáltatásból. A kikapcsolás díja 20.000 forint, a későbbi esetleges visszakapcsolás díja pedig 18.000 forint, de meg kell fizetni a kikapcsolás teljes idejére (pedig semmi fogyasztás sincs) minden hónapra, a havi bruttó 1.172 forint alapdíjat is.
A visszakapcsolás előtt a gázművek vezeték ellenőrzést és tömörségi vizsgálatot is végeztet, némely esetben kéményseprői szakvélemény is kell, melyeknek díja a fent említett költségeken túl kerül számlázásra.
Nagyon sok családnak van hatalmas adóssága, ők ezeket a további költségeket biztosan nem tudják kifizetni. Mások, akik eddig adósság nélkül valahogy nyomorogva, de túléltek, szintén az adósok közé kerülnek.
A szegények, akik már eddig sem tudtak fűteni, és így csak havi 117 forint (1.172.-Ft/hó alapdíj 10%-a) rezsicsökkentés kaptak, most 20-100.000 forint terhelést fizethetnek, de nekik nincs miből, ők biztosan gáz nélkül maradnak.
Ez a NGM rendelet munkát teremt a gázszerelőknek, a temetkezési vállalatoknak, sőt még a sírásóknak is. HURRÁ, HURRÁ, HURRÁ. Ez a munkahelyteremtés hatékony módja?
Több társadalmi szervezet és párt is folyamatosan kéri, hogy a KORMÁNY gondoljon a szegényekre és SZÜNTESSE MEG A GÁZALAPDÍJAT. A kormány hallani sem akar erről.
A szegényeknek pedig csak az a bűnük, hogy nem tudtak ott és akkor lopni, ahol a mostani gazdagok azt megtehették.
Kiadó: Old Dohányfüstmentes Egyesület