Tudatosan készül a balliberális oldal a választási csalásra
Ordas nagy kamu a balliberálisok új hisztije az igazságtalan választási rendszerről. Tudatosan készülnek arra, hogy hamis vádakkal aláássák a választások legitimációját. Ami nem más, mint választási csalás. Bűncselekmény.
Nem igazságos? Akkor az angol vagy az amerikai milyen?
Már megint megy a szokásos ordenáré balliberális hiszti. Amikor a vesztüket érzik egy közeledő választáson, akkor minden erejükkel arra törekednek, hogy kétségbe vonják annak eredményét. Jó előre. A demokratikus választás legitimációjának megtámadása pedig választási csalás. Bűncselekmény. Politikai érelemben mindenképp!
Még ki sem írták a 2018-as választást, sőt még hivatalosan messze nem dördült el a kampánystart rajtpisztolya, de az ellenzék már óbégat és jajveszékel, és persze őrjöng a szerintük antidemokratikus választási rendszer miatt.
Merthogy – szerintük - hátrányban van az ellenzék, mert nem arányos a választási rendszer.
Egy valódi hátránya biztosan van az ellenzéki pártoknak: sokkalta kevesebb a szavazójuk, mint a Fidesz-KDNP-nek. Ám erről végképp nem az „antidemokratikus" kormány tehet, sokkal inkább ezek a balfék pártok és balfék vezetőik.
Anglia - egyfordulós választás, tisztán egyéni körzetekben
És ilyenkor nincs egy 444-es leleplező, vagy egy nagyon demokrata Hont András, de még indexes simicskabértollnok sem, aki jól leleplezné, hogy de hát kérem, például Angliában nem hogy egy fordulós választókerületi választás van, de még pártlista sincs. Aki egyéniben az első helyen végez, az képviselő lesz, az összes többi bukik…
Számoljuk csak ki, hogy angol rendszerben 2010-ben vagy 2014-ben hány képviselője lett volna az egész ellenzéknek? 2010-ben például mindössze 4, azaz négy! És 2014-ben sem sokkal több…
Szóval, ha a magyar antidemokratikus, akkor az angol mi?
De nézzünk csak át a tengeren túlra!
Oda, ahonnan Soros és bandája idejön oktatni minket demokráciából. Nos, ott például az „egyel több szavazat mindent visz" elve működik az angolhoz hasonlóan. Aki – mondjuk egy elnökválasztáson - egy államban eggyel több szavazatot szerez, mint a másik, akkor az egész állam az övé… Előszeretettel mutattak rá a vesztes Soros-Obama-Clinton klán tagjai arra, hogy Trump kevesebb szavazatot kapott, mint Hillary, mégis toronymagasan ő nyerte az elnökválasztást… (bár azért Trump folyamatosan vitatja ezt, hiszen több milliónyi álszavazóról beszélt jó néhányszor)
Tehát ha a magyart antidemokratikusnak és igazságtalannak tartják, akkor minek nevezik az amerikait?
De legyünk engedékenyebbek, nézzük a német választási rendszert
2013-ban Angela Merkel pártja 41,5 százalékkal épp hogy csak elmaradt az abszolút többségtől (5 hellyel mindössze). A Fidesz 2014-ben több mint 45 százalékot ért el, és az egyéni választókerületeket jóval nagyobb arányban nyerte, mint Angela Merkel pártja, így tehát a német választási rendszer szerint megtartott választásban is magasan nyert volna a Fidesz. Igen, közel kétharmaddal…
És akkor most nézzük például a tényleges igazságtalanságot
2014-ben a Fidesz-KDNP listán több mint 45 százalékot kapott, ehhez képest, a listás mandátumainak aránya 39,8 százalék! A baloldali összefogás listán kapott 25,67 százaléknyi szavazatára a listás helyek több mint 30 százalékát kapta, míg a Jobbik a listán összekapart 20,3 százalékára 24,7 százaléknyi listás parlamenti helyet kapott…