Hawaii
Song: ALOHA-OE
GOOM BEY DANCE BAND
Csatolás: alohafromhawaii.pps
(7 MB; megnyitáshoz ide kattintani)
Küldte: Bogár Gyula – 2010. április 29.
Küldi: Kutasi József – 2010. április 29.
Von: NyME [mailto:nyumaegy@yahoo.com]
Gesendet: csütörtök, 2010. április 29. 10:20
An: Kutasi József
Betreff: 5.609 - Szeretném tudatni, hogy a "Kutasi József - Politikai Hírfutár" tevékenységét megszüntette!
Kedves József!
Remélem e pár sort még megkapod. Tudom nem vártál köszönetet azért a nemes, kiszámíthatatlan értékű munkádért, amit a magyarság jobb jövője érdekében tettél. Mégis, köszönöm, s köszönöm azok nevében, akik nem tudnak köszönetet mondani, hogy életüket nagyban segítetted azáltal, hogy közölted a valóságot, az igazságot, és a nép elnyomói meghátráltak, nem mertek nagyobb terrort, hazugságot alkalmazni a magyar nép ellen.
Tudom nem volt könnyű a mindennapi közlemények összeállítása. Azt az időt, mások szórakozással nyaralással töltötték az azúri vagy a hawaii szigeteken. De az csak az ő egyéni érdeküket szolgálta, de a te munkád az egész magyarság érdekét szolgálta, amiért segítsen és áldjon meg az Isten.
Mellékelve küldök egy rövid videót kikapcsolódás végett. Remélem lesz rá lehetőség eltölteni egy pár hetet a szigeten. Ha eljön az alkalom, értesíts s egy-két bluehawaii vagy lávaflow fogyasztása közben elbeszélgetünk a magyar sorsról.
Addig is, kívánok minden jót, erőt, egészséget, honfitársi szeretettel: Bogár Gyula
Kedves Gyula!
Köszönöm szépen a dicsérő levelet, és a képernyős prezentációt. Igen a "Kutasi József - Politikai Hírfutár", tevékenységét megszüntette! Mind „Kutasi József“, tovább viszem ezt az elkezdett munkát, mert a világon élő magyar testvéreimnek is, ez a kívánsága! A nemzetnek a magyar népnek, szabadon tovább kell élni, amit az őseink, elvárnak tőlünk. Ezért harcolni is kell! „A Kutasi család nevét először 1276-ban említik a krónikák.“
Tisztelettel és szeretettel,
Jóska
Kutas története
A falu különböző oklevelekben, adatokban többféle néven szerepel. Ezek a következők: Kutas, Cutus, Kutus, Kuthus, Chutus, Kwthus, Kwthos. Történetére vonatkozóan a legkorábbi adatunk 1146-ból származik. Ekkor a falu úrnője a települést vagy annak egy részét - a pannonhalmi Szent-Benedek rendnek adományozza.
A falu a Dráva és a Balaton között húzódó halomvidéken található. Ez a vidék szubmediterrán és szubatlanti éghajlati hatás alatt áll.
A magas talajvízszint e környéken megkönnyítette a kútásást, ráadásul a környéken mindig jó vizű kutak voltak. Innen ered a falu neve: Kutas.
A kedvező körülmények elősegítik a megtelepedést. A környéken már a bronzkorban is éltek emberek.
A rómaiak is megfelelőnek találták a területet és a közeli Rinya-patak partján katonai tábort hoztak létre. Ezt bizonyítja az itt található tárgyi emlékek sokasága (pénzek, törmelékek).
A pannonhalmi apátság mellett a Kutasi család birtokai szintén itt terültek el. A Kutasi család nevét először 1276-ban említik a krónikák. Fontos szerepet játszottak a falu történetében 1599-ig. Az 1409-es oklevelek még további birtokosokat neveznek meg.
Az 1850. évi februári császári közigazgatási beosztáskor a nagyatádi járásba tartozott a falu. Lakóinak száma 1133 fő." 1851 -ben Fényes Elek így ír a községről: „Kutas magyar falu Somogy megyében. Van útja, postája. Kaposvártól három órányi a távolsága. Határa homokos, rétje igen kevés. Többen bírják."
A gazdasági élet alapja falun a föld, ezért fontos a birtokviszonyok áttekintése. 1920-ban a község lakosságának 48,6 %-a földnélküli.
A föld 1945-ig a közbirtokosok tulajdonában volt. A két világháború közt, 1935-ben írt feljegyzésekben ezt olvashatjuk Hertelendy Andor birtokáról:
"Gazdaságát Szabó Ferenc számtartó kezeli. Területe 1011 kh. Ebből szántó 570 kh., rét 71 kh., legelő 192 kh., erdő 58 kh., szőlő 4 kh., gyümölcsös 6 kh., kert 2 kh., egyéb 108 kh. A terület hullámos. Talaja agyag, homok, vályog. Van tehenészetük. Tenyésztenek göbölyt, hízott sertést, foglalkoznak vajgyártással. Termelnek 120l-es Bánkuti búzát, rozsot, zabot, van boruk."
A községben találunk ez időben kádárt, cipészt, kőművest, borbélyt, csizmadiát, asztalost, kovácsot. A falunak volt temetkezési vállalkozója. A kereskedelemmel a Hangya Szövetkezet foglalkozik, ezen kívül Kiss Pálnak van még itt vegyeskereskedése, amelyet 1923-ban alapított. A helységben három kocsma működik ekkoriban.