Kattintani > FELADAT ÉS CÉL - AUFGABE UND ZIEL - MISSION AND GOAL
Kattintani > Az összes bejegyzés tartalomjegyzéke 2007. szeptember 10.-től

2013. május 12., vasárnap

16.942 - Rácz Sándor búcsúztatása május 23-án, csütörtökön 11 órakor a Szent István Bazilikában tartandó gyászmisével kezdődik...

Feladó: KSM <kincsesne
Dátum: 2013. május 12. 2:57
Tárgy: Rácz Sándort méltón búcsúztassuk: minél többen vegyünk részt a temetésén, és 11-kor szólaljanak meg a harangok, hiszen az utolsó NAGY MAGYAR tért haza közülünk!
Címzett: Kutasi József Antal

Az alábbi tájékoztató összeállításomhoz csatolom az MVSZ által közreadott, önkéntesek személyes közreműködésével is terjesztett közleményeket, kéréseket:
1.       Kérés a római- és a görögkatolikus papokhoz (Főtisztelendő Úrnak címezve)
2.       Kérés a református, evangélikus, unitárius lelkészekhez, (Nagytiszteletű Lelkipásztor Úrnak címezve)
3.       Orbán Viktor Miniszterelnök Úr részvétlevele
4.        A Rácz Sándor Kegyeleti Bizottság közleménye
5.       Gyászol a Nemzet címmel: Rácz Sándor fényképe rövid méltatással, és a temetés időpontja, helye.
Megköszönöm, ha Ön is továbbítja ismerőseinek, egyházközségének.
Köszönettel veszem, ha Ön egy e-mail-ben tájékoztat arról, hogy melyik településen melyik egyházközségekhez továbbította a csatolmányokat, - csupán áttekintés céljából.

Tisztelettel:
Kincsesné Salca Mária

Életében bekerült a magyar történelem száz hőse közé Rácz Sándor, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke. Az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke az egyetlen élő '56-os a magyar történelem száz hősének életútját bemutató kötetben.

A Zrínyi Miklóstól a kassai vértanúkon és Mindszenty József hercegprímáson át, az '56-os hősökig és vértanúkig a magyar történelem száz nagy alakját bemutató díszkiadványban Rácz Sándor azon kevesek egyike, akit még életében hőssé avattak.
A kiváló szellemi és fizikai állapotban levő Rácz Sándor a XX-XXI. század egyik legjelentősebb magyar politikusa.
A Magyarok Világszövetsége köszönti tiszteletbeli elnökét, és szeretettel ajánlja őt a ma élő magyar nemzedék figyelmébe.

Rácz Sándor búcsúztatása május 23-án, csütörtökön 11 órakor a Szent István Bazilikában tartandó gyászmisével kezdődik, és 14 órakor a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben, a Fővárosi Közgyűlés által adományozott díszsírhelynél folytatódik. A gyászszertartást Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke végzi.

Kedden, 2013. április 30-án délelőtt a budapesti Kékgolyó utcai Onkológiai Intézetben elhunyt Rácz Sándor, az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke.
MVSZ Sajtószolgálat
„Meghalt az utolsó nagy magyar" – mondta ma Rácz Sándor halálának hírére Vanek Béla villamosmérnök, az 1956-os Alapítvány elnöke, aki 1956 előtt és után – két felvonásban – összesen 14 évet töltött a kommunisták börtönében. „Meghalt Kossuth, meghalt Széchenyi, meghalt Rácz Sándor" – összegezte az '56-os veterán.
Oláh István, az MVSZ Kárpát-medencei Térségének elnöke, akit az MVSZ elnöke Rácz Sándor temetésének főszervezőjévé kért fel, azzal a felhívással fordult a hazafias szervezetekhez, de különösképpen az MVSZ megyei szervezeteihez, a vitézi szervezetekhez, a hagyományőrzőkhöz és önvédelmi szervezetekhez, a honvédekhez, hogy ki-ki méltóképpen és koszorúval jelenjen meg Rácz Sándor temetésén.
MVSZ Sajtószolgálat
7870/130430
A Magyarok Világszövetsége székházára kitűzték a gyászlobogót: elhunyt Rácz Sándor, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke, az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke.

Izsák Város Polgármesteri Hivatalának homlokzatára is kitűzték a gyászlobogót, mert Rácz Sándor Izsák díszpolgára volt. Oláh István térségi elnök tájékoztatása szerint Eger Város Polgármesteri Hivatalára és Heves megye Megyeházára is kitűzik a gyászlobogót.
Pásztón ma 16 órakor tűzték ki a fekete zászlót a Trianon-kőhöz, az I. világháborús emlékműre.
Rácz Sándor halála hírének hallatára az Országgyűlés egyperces néma csenddel adózott emlékének.
MVSZ Sajtószolgálat
7871/130430



Pénteken, 2013. április 26-án, a Magyarok Világszövetsége székházában Rácz Sándor, az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke részére a Történelmi Vitézi Rend főkapitánya odaítélte a lovagrend legnagyobb kitüntetését, a  Vitézi Aranykeresztet, a Magyar Vidék Országos '56-os Szövetség elnöksége a szövetség fennállásának huszadik évfordulója alkalmából pedig a Hűség 1956-hoz Érdemkeresztet adományozta számára.  A kitüntetett betegsége miatt az aranykeresztet fia, ifj. Rácz Sándor vette át.

Rácz Sándort Patrubány Miklós méltatta.
Rácz Sándort ajánlom
Mindenkinek figyelmébe ajánlom Rácz Sándor urat, az 1956-os Nagy-budapesti Központi Munkástanács és a Magyar Földvédő Mozgalom elnökét, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnökét.

            Felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a második világháborút követő időszak talán legsokoldalúbb, legképzettebb és legelkötelezettebb magyar politikusa Rácz Sándor. Az ő életútja nem csak szimbolikusan testesíti meg, hanem szinte leképzése a XX. századi magyar sorsnak. Tíz éves korában hadiárva, mert édesapja a Don kanyarnál hősi halált hal. Tizenkét évesen családfenntartó. 1956. november 16-tól december 11-ig, letartóztatásáig, huszonhárom évesen, mint a Nagy-budapesti Központi Munkástanács elnöke, gyakorlatilag Magyarország vezetője, a 250.000 fős megszálló hadsereg által levert forradalom utáni ország utolsó reménysége. Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt rab, akinek évtizedekkel később első amerikai útja az Arlington-i temetőbe vezet, ahol megkoszorúzza John F. Kennedy sírját, akinek 25.000 magyarországi politikai elítélt – közöttük ő maga is – szabadulását köszönheti.

            1988-ban a kommunizmus vége felé közeledő világban a magyarországi fordulat elsőként kiszemelt eljövendő vezetője. Washingtonban a Fehér Házban fogadja őt Zbigniew Brzezsinszki, akinek két kérdést tesz asztalára: Magyarország trianoni szétdaraboltatásának orvoslását és a magyar államadósság elengedését, illetve átütemezését. Mindezek után Rácz Sándor minden valószínűség szerint azért sem lett Magyarország államelnöke, mert a Freedom House-ban történt meghallgatása az első kérdésre adott válasza után véget ért. Mi a véleménye a magyar nép antiszemitizmusáról, és mit kíván ez ellen tenni? – volt Rácz Sándor tájékoztatása szerint az első kérdés, amire ő egy tőmondattal válaszolt: A magyar nép nem antiszemita! A meghallgatás ezzel véget ért.
            Tényleges politikai lenullázásához, még kellettek konkrét, magyarországi politikai lépések. Mint a rendszerváltás előtti évek titokban zajló politikai szabadegyetemének előadója, egyetemisták százaival volt élő kapcsolatban. Ennek is köszönhető, hogy a kommunizmus ellen látványosan szervezkedő, akkor huszonévesekből álló Fidesz őt, Rácz Sándort, az '56-os forradalom élő hősét, első tiszteletbeli tagjává választotta. Amikor 1990-ben a Fidesz második kongresszusán javaslat született, hogy a Fidesz támogassa Rácz Sándor köztársasági elnök-jelöltségét, mely tisztségre őt Krassó György pártja jelölte, egy ma is aktív, akkor fiatal politikus ötször is mikrofonhoz lépett, és ellene szólt, mindaddig, amíg a Fidesz kongresszusa el nem állt a támogatásától.(!!!) Rácz Sándor pedig 57 évesen, életereje teljében, politikai pályája csúcsán visszament falura gazdálkodni: szántott, vetett, aratott, tehenet fejt és elletett, és közben szenvedélyesen, magyar népe iránti töretlen elkötelezettséggel figyelte a magyar politikai élet minden mozzanatát, 2003-ban történt visszatéréséig, amikor őt a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnökévé választották.
           
            Óriási élettapasztalata és sokoldalúsága, amely a földműveléstől, az évtizedeken keresztül szerszámkészítő munkásságon túl, a diplomás politológusokat megszégyenítő tudású szabadegyetemi előadóig, a párját ritkító szónokig ível, Rácz Sándort a ma élő nemzedék életében a haza bölcsévé emeli. Eközben őt ifjonti forradalmi hév fűti. Rácz Sándor különös szellemi képességekkel megáldott, eleven észjárású, kreatív ember, aki páratlan asszociációkra képes. Magyar nemzete iránti felelősségétől vezérelve történészeket fölülmúló ismeretanyagot gyűjtött és vizsgált, majd tett teljesen egyedi ok-okozati összefüggésbe a XX. század magyar és egyetemes történetében. A trianoni békeparancshoz vezető út, 1956, 1989, és a világkommunizmus folyamatait alig ismeri őnála mélyebb összefüggéseiben magyar közéleti ember.

            Közelről ismerve emberi erényeit: karizmatikus személyiségét, eleven észjárását, a magyarellenes folyamatokra kifinomult érzékét, erélyes fellépését megkockáztatom, hogy Rácz Sándor egyedül képes lehet egy egész tévelygő parlamentet magyar útra kényszeríteni. Ha ő ott lett volna, biztosan nem szavazott volna a budapesti parlament a lisszaboni szerződésről – olvasatlanul!

Ne feledjük: Rácz Sándor teljes értékű politikai rehabilitációja, nem az ő érdeke, hanem a magyar nemzet érdeke. Rácz Sándor teljes elhallgattatása, és a magyar politikai életből való kiszorítása – az ekként okozott kár mértéke miatt –, ugyanúgy beletartozik az elmúlt húsz év politikai bűneiknek sorába, mint a jogállam felszámolása, a magyar anyaföld áruba bocsátása, az ország kirablása és lezüllesztése.

Patrubány Miklós 
MVSZ Sajtószolgálat

Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetsége elnöke kezdeményezésére 2013. május 3-án a Magyarok Házában összeült  Rácz Sándornak, az 1956-os Nagy-Budapesti Központi Munkástanács elnökének, a Magyarok Világszövetsége tiszteletbeli elnökének méltó temetését előkészíteni hivatott Kegyeleti Bizottság. A kegyeleti testület – amelyben képviselteti magát a Magyarok Világszövetsége, a TIB – Történelmi Igazságtétel Bizottság, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, a POFOSZ – Politikai Foglyok Országos Szövetsége, az 1956. Alapítvány, az 1956-os Magyarok Világszövetsége, az '56-os Szövetség,  a Magyar Vidék Országos '56-os Szövetség, a Történelmi Vitézi Rend, a Gazdatanácsok Szövetsége, a Magyarok Szövetsége valamint Budapest főpolgármestere – Rácz Sándor családjának jelenlévő képviselőjével egyetértésben az alábbi közlemény közzétételéről határozott:
Rácz Sándor búcsúztatása május 23-án, csütörtökön 11 órakor a Szent István Bazilikában tartandó gyászmisével kezdődik, és 14 órakor a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben, a Fővárosi Közgyűlés által adományozott díszsírhelynél folytatódik. A gyászszertartást Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke végzi.
Rácz Sándor történelmi jelentőségű közéleti szerepvállalása és emberi nagysága, hajlíthatatlanul egyenes jelleme, a magyarságot meggyőződése szerint megkérdőjelezhetetlenül megillető történelmi igazságtételért folytatott életküzdelme, áldozata jogán a nemzet halottja.
A Kegyeleti Bizottság ezért felhívással fordul
·         valamennyi önkormányzathoz, a világmagyarság Kárpát-medencei és Kárpát-medencén kívüli szervezeteihez, hogy a temetés napján a nemzeti gyász jeléül tűzzék ki a fekete zászlót, továbbá
·         a történelmi egyházakhoz, hogy a gyászszertartás kezdetekor, május 23-án, 11 órakor a harangok megszólaltatásával fejezzék ki keresztényi részvétüket.
Budapest, 2013. május 3-án
A Rácz Sándor Kegyeleti Bizottság
A Család
Sujánszky Jenő
'56-os szabadságharcos (Párizs)
Regéczy-Nagy László
a Történelmi Igazságtétel Bizottság elnöke                                                                                                   
Vanek Béla,
az 1956. Alapítvány elnöke
Trencsényi László,
az 1956-os Magyarok Világszövetségének ügyvezető elnöke
Nagy Imre,
a Munkástanácsok Országos Szövetségének alelnöke
Dömötör Zoltán,
a Magyar Vidék Országos '56-os Szövetség ügyvezető elnöke
Fazekas János László,
az '56-os Szövetség elnöke
Tarlós István főpolgármester képviseletében
Dr. Szentes Tamás,
Budapest főpolgármester-helyettese,
Patrubány Miklós István Ádám,
a Magyarok Világszövetségének elnöke
MVSZ Sajtószolgálat