Von: Péteri Attila Árpád [mailto:pa01@interware.hu]
Gesendet: péntek, 2008. december 5. 00:05
An: Kutasi József 2008. december 30.
Betreff: Túlvilági MKP elnökségi ülése!
A TÚLVILÁGI MAGYAR KOMMUNISTA Párt [TMKP] KIBŐVÍTETT
ELNÖKSÉGI ÜLÉSE
Időpont 2008. december 4.
JELEN VANNAK
Aczél (Appel) György, Apró Antal, Dobi István, Farkas (Löwy) Mihály, Gerő (Singer) Ernő, Grósz Károly, Kádár (Czermanik, Csermanek, Barna, Lipták) János, Komócsin Zoltán, Kun Béla, Marosán György, Papp János, Péter Gábor, Rákosi (Róth, Rosenfeld) Mátyás, Szakasits Árpád, Szamuely Tibor.
MEGHÍVOTT VENDÉGEK
Ceausecu (N), Honecker (E), Hrusccsov (Ny. Sz), Kim Ir Szen, Krupszkaja (N.K.). Lenin (V. I.), Mao Ce-tung, Marx Károly, Pol Pot, Sztalin (J. V.), Tito (J. B.), Zsivkov (T.),
NAPIRENDI PONT
Magyarországi belpolitikai helyzetértékelése.
LEVEZETŐ ELNÖK ÉS ELŐADÓ
RÁKOSI MÁTYÁS ELVTÁRS
RÖVIDÍTETT JEGYZŐKÖNYVI KIVONAT
a) Rákosi elvtárs aggasztónak ítéli meg a magyar belpolitikai helyzetet, mert Gyurcsány és holdudvara révén egy nyugatimádó, népnyúzó, hazug, imperialista banda került az utódpárt és a hatalom élére. Fokozódik a nyomor, az eladósodás, a kispolgári szemlélet, miközben csökken az osztályharc és marxi-lenini ideológia terjesztése.
A közelgő 2010-es (vagy egy esetleges előrehozott) választásokra való felkészülésnél a „PÁRT" vezetői csak felületesen veszik figyelembe az egykoron jól bevált „kékcédulás” megoldást, az egypártrendszerre való áttérés forszírozását, és egyedüli pozitívumnak tűnik, hogy a „készenléti” rendőrség szellemisége, valamint fellépése közelít az ÁVH hajdani (ez irányú) mutatóihoz, technikai felkészültsége pedig meg is haladja azt.
b) Kun Béla és Szamuely Tibor elvtársak helyesnek tartanák a Lenin-fiúk "bevetését", a nagytőkések (Kapolyi, Gyurcsány, Fejti, Széles, Demján, Medgyessy, Nagy S., Csányi, Kóka, Várszegi, stb.,) Budapestről való kipaterolását (3o kg csomag engedélyezésével), lakásuk lefoglalását, likvidálásukat és/vagy munkatáborba irányításukat.
c) Apró Antal elvtárs Gyurcsány elvtársat védelmébe vette, mivel - szerinte - ő kemény fizikai és szellemi munkával szerezte a vagyonát. Az is közismert, hogy burzsuj létére a szegényeket támogatja, és a gázórát reszketve lesegető édesanyját csupán azért nem segíti, nehogy az összeférhetetlenség vádjával illessék. Emlékeztetett arra, hogy Gyurcsány elvtárs hazugságban túltett Rákosi és Kádár elvtársakon is, ami egy kommunista vezető számára kimagasló eredménynek számít.
d) Péter Gábor elvtárs Kun és Szamuely elvtársakkal egyetértésben üdvözölte a rendőri erők határozott (kemény) fellépését a "csőcselékkel" szemben, kiemelte a fizikai vallatás bevezetésének szükségességét, közben összeszólalkozott Kádár elvtárssal, aki emlékeztette régmúlt dolgaira, de Péter Rajk László nevével riposztolt, mire a levezető elnök kopasz feje vérvörös lett, és csendre intette a vitatkozó feleket.
Péter elvtárs meleg szavakkal emlékezett meg Lamperth Mónikáról, szerinte igen jó varrónő lehetett volna, de belügyminiszternek ugyan úgy alkalmatlan, mint Kádár elvtárs volt, akit ő távolított el a posztjáról Rákosi elvtárs utasításra, és ezt Mónikával is szívesen megtenné a PÁRT érdekében.
e/ Kádár elvtárs kikérte magának a személyeskedést, és utalt arra, hogy ő csak Rákosi instrukciója szerint járt el, de Farkas Mihállyal együtt átmentek a szomszéd szobába, amikor Rajkot agyba-főbe verték Péter elvtárs pribékjei.
Kádár szerint meg kellene őrízni a nyugalmat az országban, a megtorlás rendkívül jól bevált eszközével, mert semmi sem tartja jobban kordában a néptömeget, mint az akasztófa, a gumibot, a börtön, a munkatábor és a kisemmizéstől való félelem. Szerinte nem ártana, ha Putyin elvtárs követné Hruscsov elvtárs példáját, és segítségére sietne Thürmer elvtársnak, aki volt olyan bátor, hogy a rendszerváltozás 16. évében visszaállította a kommunista párt örökbecsű nevét, és töretlen elszántsággal harcol a „veres” csillag, valamint a sarló-kalapács szimbólumok használatának engedélyezéséért.
Kádár elvtárs javasolta azt is, hogy „odalent” szüntessék be az elburjánzott tévés csatornákat, maradjon az egykori kétcsatornás rendszer és a hétfői sugárzásmentes szünnap. Kifogásolta azt is, hogy az állampolgárok szabadon utazhatnak Grósz elvtárstól kapott útlevelükkel a nagyvilágban.
Ezen a fórumon köszönte meg Kádár elvtárs Moldova György elvtárs alulról jövő, (személyét érintő) elismerő szavait, bár korántsem érzi úgy, hogy ő lenne a magyar történelem legkiemelkedőbb politikusa, de könnyes szemmel figyelte (felülről), amikor Moldova vöröskés arca megjelent a képernyőn, és bárgyú, de mély meggyőződést sugárzó mosollyal nyilatkozott a legvidámabb barakk szépségeiről.
f) Grósz elvtárs elhatárolta magát Kádár megjegyzésétől, elvtársi szavát adta, hogy ő senkinek sem adott útlevelet, és csupán azért engedélyezte ennek az okmánynak a kiadhatóságát, mert feltételezte, hogy a párttagok özönleni fognak a virágzó és élenjáró Szovjetunióba.
Azt sem érti, hogy Kádár elvtárs miért csak a hétfői napot javasolta annak idején (és most is) tévés sugárzásmentes időszaknak, hiszen évente csak egyszer nézett tévét 1-2 órás időtartamban, a moszkvai november 7-i disszemle közvetítésekor… A spórolást nagyban segítené, ha évente csak 1-2 órára kapcsolnák be az m1 és m2 adókat, az emeregyből is több, mint elegendő információkhoz jutnak az állampolgárok, nem beszélve a Népszabadságról, amely a hallássérülteket is ellátja elegendő bőséges olvasnivalóval.
A jelenlegi magyarországi helyzetben viszont bevonatná az útleveleket, és bevezetné a vörösterrort, mert így elejét lehetne venni a fehérterrornak.
g) Szakasits elvtárs közbeszólása szerint a MAGYAR HELYESÍRÁS SZABÁLYAI és a HELYESÍRÁSI KÉZISZÓTÁR nem tartalmazza a vörösterrort, csak a fehérterrort, ezért sokan nem tudják majd értelmezni Grósz elvtárs javaslatát.
h) Marosán György elvtárs azt kifogásolta, hogy a Lendvai, Kuncze, Gyurcsány, Hiller, Batiz, László, Gál J. és más hordószónokok, semmit sem tanultak tőle, Torgyántól vagy Lányitól, mert annyira átlátszó módon hazudnak, hogy még a "prolikat" sem képesek megtéveszteni, és ezzel csak ártanak Marx és Lenin szent ügyének.
i) Aczél elvtárs hangoztatta, hogy nagyon büszke egykori „cenzorkájára” (Lendvai I.-re) bár gyakran gyorsabban működik a hangképző szerve, mint az agya, de a közvélemény figyelmét képes elterelni a létfontosságú kérdésekről.
j) Papp János azt tette szóvá, hogy Kádár is hibázott, mert Apró Antalt favorizálta, aki most is a tőkéseket védi Gyurcsány személyében, és nem tyúkok tartására vagy tojásbegyűjtésre okította lányát Apró Piroskát, (mint tette azt az áldott emlékű ÁVH-s Mariska néni, hanem a mocskos tőke harácsolására. Ma már sajnálja, hogy önvédelmi fegyverét nem a tőkések ellen, hanem feleségét és önmagát paterolta át és saját maga ellen használta.
k) Marx Károly [felrezzenve bóbiskolásából] váratlanul szót kért a személyes érintettségre hivatkozva, és tiltakozott, hogy élete főművét mocskos tőkének nevezze valaki. Rákosi elvtárs megnyugtatta Marx urat, hogy félreértette Papp Jánost, nem a halhatatlan irományról volt szó, hanem arról a mocskos tőkéről, amelyet az egykori KISZ, MDP, MSZMP és jelenlegi MSZP tagok mostanság úgy gyűjtögetik, mint gombaszedők - eső után - a csiperkegombát.
l) Lenin elvtárs botladózó szavakkal ítélte el Gyurcsányt, mert nem követte a lenini utat, valamint Kun, Szamuely és Kádár jól bevált gyakorlati példáit. Megbocsáthatatlannak tartotta Gyurcsány Nagy Imréhez való vonzódását, és Kádár emlékének mellőzését.
m) Sztalin elvtárs védelmébe vette Gyurcsányt, mert átvette egykori bölcs és mélységes igazságot tartalmazó nyilatkozatainak lényeges elemeit, miszerint „az élet vidámabb lett, az emberek jobban élnek, a gazdasági mutatók is felfelé ívelnek”.
n) Hruscsov elvtárs letorkolta Sztalint, emlékeztette a XX. Kongresszus határozataira, a pártfegyelemre és arra, hogy égbekiáltó bűnei miatt ki kellett vetetni mumifikált földi porhüvelyét a Lenin mauzóleumból.
o) Sztalin elvtárs megköszönte Hruscsovnak, hogy eltették Lenin mellől, mivel ismerete szerint a szifilisz ragályos kórnak minősül...
Ekkor Leni elvtárs kiáltott közbe, de Rákosi nyugalomra intette a jelenlévőket és mindenkit arra kért, hogy csak a napirendi kérdésekkel foglalkozzanak, majd szünetet rendelt el.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A szünetben Marx, Lenin, Sztalin, Kádár, Aczél és Marosán dedikálták könyveik javított kiadását, miközben a svédasztalnál fogyasztották a figyelmes házigazdák által odakészített enni-és innivalókat.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szünet után Rákosi elvtárs által beterjesztett határozati javaslat megvitatása és megszavazása következett.
A határozati javaslat szövege.
1) Figyelmeztetni kell a magyar elvtársakat, hogy a romló gazdasági helyzet és az elburjánzott korrupció veszélyezteti a PÁRT létét, és ezzel a ragyogó perspektívát ígérő, kommunizmus eljövetele.
2) Figyelmeztetni kell a magyar elvtársakat, hogy csak a baloldal győzelmével valósítható meg a proletárdiktatúra bevezetése, a szocialista tőkésekké vált Gyurcsány-félék kiebrudalása.
3) A stratégiai célok elérése érdekében ígérjenek fűt, fát, 3.60-as cipócskát és a május elsejei felvonuláskor két pár mustáros virslit a választóknak, miniszteri fizetést a nyugdíjasoknak, kátyúmentes utakat az autósoknak, ötcsillagos szállodát a hajléktalanoknak, ingyen gyógyszert a rászorulóknak, munkahelyet a munkanélkülieknek.
Tanuljanak Demszkytől, aki lerohasztotta a fővárost, aki egyetlenegy ígéretét sem tartotta be, de – ennek ellenére - 15 éve Budapest főpolgármestere!
4) Figyelmeztetni kell a magyar elvtársakat, hogy csak akkor lehetnek dicső elődeik jogutódjai, ha nem csak az elődpárt vagyonát birtokolják, hanem haladéktalanul átveszik, és következetesen folytatják elméleti tételeik gyakorlatba való átültetését.
5) Gyurcsány elvtársat szigorú megrovásban és végső figyelmeztetésben részesíti a TMKP elnöksége.
6) A párt erkölcsi tisztulása érdekében szigorú megrovásban kell részesíteni Kovács László elvtársat feslett életviteléért, ne akarja utánozni Lenin elvtársat, akinek szintén volt szeretője, de soha nem mutatta be úgy a külföldi diplomaták előtt, mintha Krupszkaja elvtársnő pozíciójában lenne.
[Lenin elvtárs ekkor - köszönés nélkül -, eltávozott az elnökségi ülésről, de nem önszántából,- Krupszkaja elvtársnő gurította ki a teremből, a tolószékében ücsörgő nagy filozófust.]
A szavazásra jogosult elnökségi tagok egy ellenszavazat és egy tartózkodás melett, elfogadták a Határozati Javaslatot. Dobi István illuminált állapotban volt, ezért tartózkodott a szavazástól, Apró Antal pedig túlságosan szigorúnak tartotta Gyurcsány elmarasztalását.
Az elnökségi ülés befejeztével, a jelenlévők égi harsona kísérettel, elénekelték a „Fel vörösök, proletárok” c. forradalmi népdalt,- diszkréten célozva arra, hogy mielőbb várják fent a lent lévőket soraik gazdagítására.
K. m. f.
[Átvéve az ÉGI INTERNET www.bolsevik.tulvilag.hu Honlapjáról.]
(Prof. Dr. Bokor Imre)
A képek Szeszák Gyula gyűjteményéből lettek átvéve.