From: János Fetzer
Subject: TAHSZ sajtokozlemeny_20110215
To: jozsef@kutasi.eu
KÖZLEMÉNY
Magyarország Alkotmánya nem egy törvény
/a parlament nem nemzetgyűlés/
2011. január 9.-én elfogadott és kiadott Felhívással (mely alább látható) elindult a Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetségek szervezése 9 fővel mely 2011. január 29.-én tovább bővülve számos magánszemélyt és 13 szervezetet tudhat maga mellett.
A mai sajtótájékoztató mintegy 40 személy részvételével zajlott és 11 órától 13 óráig tartott, mire minden kérdésre válasz született.
Felhívás!
1. Magyarországnak van Alkotmánya, mely hosszú évszázadokig, 1944. március 19.-ig, a német megszállásig (de facto) hivatalosan is érvényben volt és (de jure) alapjogi értelemben érvényben is van.
2. Nem „alkotmányozni” kell, hanem a magyar nemzettestet védelmező történelmi magyar Alkotmányt kell helyreállítani.
3. Sem a végrehajtó hatalom, sem a törvényhozás (így jelenlegi kormány vagy országgyűlés) nem alkotmányozhat. Törvénytelenség jogot nem alapít.
Minden magyar érzelmű személyt, helyi közösséget, szervezetet, mozgalmat, nemzetfenntartó erőt történelmi alkotmányunkat helyreállító szövetségek létrehozására hívunk.
A szövetség elsőrendű célja, hogy elősegítsék a történelmi alkotmányos jogrendünk érvényre jutását, továbbá a hazai alap és közjogrendszer viszonyainak hiteles és valóságos bemutatásán keresztül, annak mind szélesebb körű megismertetését minden magyarral.
Ezen feladatokat az a történelmi és közgondolkodási helyzet indokolja, hogy a jelen állapot szerinti csorbult és korlátozott jogokkal szemben, törvényes történelmi léptékű valós jogait minden magyar és mindenki, aki a Szent Korona tagja megismerhesse, s a jövőben ismét mind önállóan, mind együttesen, szabadon és teljességében (azaz a kötelezettségek és jogok összhangjában) gyakorolhassa, hogy minden magyarnak, s mindenkinek e Kárpát Hazában a jogai újból teljességet nyerjenek.
Hagyományainkra, természetes alapra, a településekre épülő társadalomszervezést – melynek örökét a Székelyföldön ma is élő „székek” őrizték meg – tekintjük alapvetőnek, továbbá a már meglévő vagy alakuló közösségekkel kívánunk szövetségre lépni.
A szövetség a Felhívásban és a Rendi Gyűlés Követelésében megfogalmazott irányelvek alapján a magyar történelmi „Szent Korona Alkotmány” érvényre juttatására szerveződő nyitott társadalmi közéleti szövetségként kíván működni mindaddig, míg Magyarország alkotmányos jogfolytonossága (de facto) helyre nem áll. A szövetségnek tagja lehet bárki, mind magánszemélyként, mind társadalmi szervezetként, aki a Felhívásban is rögzített alapvető követeléseket elfogadja és hajlandó ezért folyamatosan dolgozni is.
A szövetség tagjai kizárólag mellérendelten, a csatolt felhívásokkal egyetértőket és aláírókat egyenrangú félként befogadva, a történelmileg már bizonyított „székiség” elveit érvényre juttatva működik. Így, tehát e szövetségnek nincs és nem is lehet vezetése, csak választott szószólói és tevékenységét szervező összehangolói vannak.
A szövetség által tett Felhívás és említett részletezéseinek és értelmezéseinek bárminemű megváltoztatására kizárólag a mindenkori szövetségi teljes „tagság” jogosult.
A Szövetség a lehető legteljesebb és legodaadóbb módon kíván együttműködni a Magyarok Világszövetségével, döntéseiben és munkájában vezetésének véleményét, állásfoglalásait igyekszik minden tekintetben figyelembe venni.
Alkotmány-helyreállító Szövetségbe hívunk tehát minden társadalmi szervezetet és személyt, akik tudják, vagy csak érzik, hogy Magyarországnak most kell visszatérnie arra az útra, ahonnan letérve piaci termékké válhatott az, amitől magyar a magyar! A föld, a víz, a levegő, a napfény és minden, ami abban van. Minden, azaz az is, amit nem ember teremtett, de tákolt törvények alapján bárkik is, idegenek, jövevények is pénzzel vagy szerződéssel nemcsak hogy elbitorolhatnak, de még saját tulajdonuknak is mondhatnak.
Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetségbe hívunk minden magyar érzelmű magyar és nem magyar nyelvű testvérünket napkelettől napnyugatig, akik még ismerik a Jus resistendi-t!
A szövetség szervezése jelenleg a Felhívásban is látható megosztásban folyik. A helyi alkotmány-helyreállító szövetségek ideiglenes szervezési titkárságai:
Budapest és Kelet-Magyarország (Budapest, Duna-Tisza köz, Tiszántúl, Erdély)
társadalmi és tagszervezeti koordináció: e-mail: marevosz2011@gmail.com
Nyugat-Magyarország (Őrvidék, Dunántúl, Délvidék, Felvidék, Kárpátokon kívüli területek)
társadalmi és tagszervezeti koordináció: e-mail: fejerszovetseg@gmail.com
Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetség
Sajtó Iroda
Budapest, 2011. február 15.