Von: Nemzeti Hirhalo [mailto:hirhalo@fw.hu]
Gesendet: péntek, 2008. április 4. 13:57
An: Kutasi József
Betreff: A Nemzeti Hirhalo Gyujtott Hirei 2008.04.04.
Frigyesy Ágnes: "A magyarságkép torzulásai a világban és bennünk"
"A magyarságkép torzulásai a világban és bennünk" címmel első alkalommal tartotta meg nyitó rendezvényét a Nemzeti Fórum Egyesület Kölcsey Köre 2008. április 3-án Budapesten, a Szövetségesek Házában.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke bevezetőjében Kölcseyt idézve "Egy pontra jutás", vagyis a szellemi összefogás fontosságára hívta fel a figyelmet. Mint mondta: "Legfőbb bátorság a remény." S e szellemi szabadságharcban "fejbelőhetnek, ha tetszik, mi itt marad, égbe menekszik" - idézte Illyés Gyulát a költő-politikus.
Az Országgyűlés alelnöke, a Nemzeti Fórum Egyesület elnöke bevezetőjében a jelenlegi kormány három bűnére mutatott rá: - 2004. december 5-re, a 2006-os őszödi beszéd nyilvánosságra kerülésére, valamint az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulóján történt eseményekre, amikor nem csak a képernyőn röpködtek a lövedékek, hanem a valóságban is.
Dr. Andrásfalvy Bertalan most megjelent és bemutatott kötetében, valamint előadásában a "Mi a magyar", "Mitől lettünk mi a népek Krisztusa" valamint Létezik-e turáni átok? - kérdésekre kereste a választ. A neves tudós, etnográfus, a néprajztudományok doktora Kodály Zoltánra hivatkozva kijelentette: - Ha becsülni fogjuk a népköltészetet, egyszerre a népet is meg becsüljük majd. Szólt arról a tévhitről, mely több évszázadra nyúlik vissza, melynek értelmében a magyar nép nem is létezik, csak magyar nemesség. Ennek történelmi kifejtése a Magyarságkép torzulásai a világban és bennünk című most megjelent kötetében olvasható (Szent György Kiadó).
Borókai Gábor, a Heti Válasz főszerkesztő-lapigazgatója megállapította: jelenleg identitás-válságban élünk. Utalt az 1998-2002-es Orbán kormány idejére, amikor a lelkiség megerősítése is feladata volt a kormánynak. A millenniumi program megvalósulásának eredményeképp a Polgári Magyarország a kelet-európai EU-s országok vezető állama lett. Mára azonban az akkori eredményeket lerombolták. Borókai Gábor szerint nem elég tudnunk a hibáinkról, ismernünk kell, kik vagyunk, erényeink birtokában pedig meg kell jelennünk a világban.
Mi történt velünk az irodalomban? - tette fel a kérdést Dippold Pál, a Magyar Hírlap főszerkesztő-helyettese. Véleménye szerint "sok elmebeteg" képviseli ma az irodalmat. Szerinte a hivatalos magyar irodalom a magyar nép ellen dolgozik, s jelenleg a haza kiárusítása folyik a szellemi életben is. Dippold szerint jelenleg az irodalmat áthatja a bunkóság, a bulváriasodás, a semmitmondás. Ma az irodalomban trágárság és meztelenség van jelen. Ma az a szenzáció, ha valaki pucéran beleül egy fazék forró húslevesbe - mondta.
Gajdics Ottó, a Hír televízió vezérigazgató-helyettese szerint kifordult önmagából a világ. Mint mondta: Elsősorban magyarok vagyunk, s Kölcseyvel szólva nem is értjük, mit jelent a világpolgár kifejezés?
- Van-e a világban még egy olyan nép, mint a magyar, aki dehonesztáló képzőt használ maga ellen? - tette fel a kérdést. Mert mit jelent a magyarkodik szóösszetétel? Fogy a magyar - állapította meg Gajdics, miközben Japánban kimutatták, hogy noha a stressz még nagyobb a japánoknál, mint nálunk, a nemzeti összefogás erősebb, mellyel óvják egymást az emberek.
Kelemen András országgyűlési képviselő hozzászólásában megállapította: - Nálunk hivalkodásnak tűnik, ha valakinek nemzeti öntudata van. "Bezzeg, ha egy amerikai zászló van a fürdőgatyámon, az senkit nem zavar" - mondta. Magyarországon a nemzeti zászlót vivő ember zászlaját megtapossák. Az országgyűlési képviselő szerint a bűnös nép fogalmát el kell utasítanunk, mert aki önvádaskodásba kezd, előbb-utóbb depresszióba esik, az pedig az önfeladáshoz vezet.
A hozzászólások sorát Rubovszky Péter, a budakeszi Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium igazgató-helyettese zárta. Véleménye szerint a legnagyobb bűn a Kádár-rendszerben történt, amikor tudatosan elnyomták a nemzeti érzést Magyarországon. Pedagógusként úgy látja - ennek ellenére - megvannak az utódok, akik egészséges nemzettudatra nevelik majd a fiatalokat.
A Nemzeti Fórum Egyesület Kölcsey Köre következő tanácskozását 2008. május 8-án tartja "Szegénység és szolidaritás" címmel, melynek meghívott előadója Dr. Szabó István református püspök lesz - hívta fel a hallgatóság figyelmét Horváth Béla, a Kölcsey Kör vezetője.
Frigyesy Ágnes
Bevezetőt mond: Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke
Felkért hozzászólók:
Dr. Borókai Gábor, a Heti Válasz főszerkesztő-lapigazgatója
Gajdics Ottó, a HÍR TV vezérigazgató-helyettese
Dr. Kelemen András országgyűlési képviselő
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dr. Horváth Béla s.k.
A Harmadik Köztársaság vége - a bukás elkezdődött
A politikai helyzet elemzése 2.
Olgyay Szabó Attila 2008. március 24. 11:01 gondola
A népszavazás után a helyzet látszólag zavarosabbnak tűnik mint előtte. Az első csata a Szövetségesek teljes győzelmét hozta. A gyurcsányi rezsimet támogatók teljesen leblokkoltak és az új taktika felvázolására majdnem két hét kellett. Ez alatt a két hét alatt néhány olyan dolog dőlt el, ami véglegesen meghatározza a gazdasági és verbális polgárháború menetét. Az Apró-Gyurcsány klán a végső politikai összecsapásra készül: megvédeni a kiépített autokratikus - nem demokatikus - rendszerét. Az újabb, szeptemberben kezdődő összecsapás előtt nem árt tisztázni a helyzetet.
SZDSZ
A népszavazás marketing-háborújában a SZDSZ olyan ütést szenvedett el, amely képtelenné tette a kampányban saját identitásának megalapozására, megvédésére. Ezt olyan hibával tetézték - nem azonnal végeztek tisztújítást -, amely alkalmatlanná teszi őket a saját szavazói bázisuk ingadozó részének megszólítására. Marketing és PR szempontból a párt közel fél évre elvérzett. Az imázsuk helyreállítására közel hat hónap, egy jól kormányzó Demszky és egy empátiával rendelkező Horvát Ágnes lenne szükséges, e kettő nem áll rendelkezésükre. Vagy egy óriási politikai marketing húzás. Az SZDSZ teljesen elhasználódott. Jelenleg négy karizmatikusnak tekinthető ember van a pártban: Szent-Iványi, Kuncze, Eörsi és Fodor. Közülük kizárólag Fodor és Kuncze az, akik képesek erős karizmatikus vezetőként emberi arcot rajzolni az SZDSZ-nek. Kunczét a suttogó pletykák a STRABAG üggyel hozzák összefüggésbe, ez akár lejáratás is lehet. Mindenesetre jelenleg pihen.
Jelen helyzetében az SZDSZ érdeke a párt megerősítése. Ehhez időre van szüksége. Az SZDSZ kapcsolatrendszere megroppant. Az MSZP-SZDSZ viszony mélyponton van, ugyanakkor a háttértámogatókat a párt működtetésének törvényessége sem érdekli. Kizárólag a beígért forrásokhoz való hozzájutás a lényeges. Az SZDSZ vezetése - Kóka János - ezzel szemben a konfliktust választotta és nyílván nem egyedül találta ki. A megmérettetés előtt Fodor besározása azt a célt szolgálja, hogy tönkretegye a kihívóját. Fodor támogatói képviselik az SZDSZ hitelesebb részét és a megújulás lehetőségét. A Fodor-féle vonal győzelme valószínűsíthetően Gyurcsány azonnali bukását is jelentené. A Fodor-féle SZDSZ megerősödésének egyetlen esélye Gyurcsány azonnali leváltása - és minden problémát a Kóka-Kuncze párosra kenni. Az áprilisra halasztott döntés a párt vezetésének újraválasztásáról Gyurcsány politikai túlélését szolgálja, biztosítva a hátországot Gyurcsány MSZP-n belüli manővereihez. Ez valószínűsíthetően Gyurcsányt, majd Kókát menti meg májusban.
MSZP
A látszólagos dermedtség mögött komoly szétforgácsolódási folyamat indult meg. Két erő mozgatja a pártot: 1) a Gyurcsány network küzdelme a hatalom megtartásáért, illetve 2) a párt természetes politikai ösztöne a túlélésért. Ezzel szemben Gyurcsány Ferenc helyzete csak látszólagosan instabil. A párt összetartó ereje a személye. A párt megszavaztatásával helyzetét újabb félévre képes lesz stabilizálni. Igen jól látszik, hogy a Párt megmentéséért a valódi kihívója Szili Katalin lesz, ugyanakkor a network Kis Pétert próbálja pozicionálni. Emellett lázasan keresnek egy második vonalbeli "alig használt" embert. Az elmúlt egy hónap alatt annyit tisztult a kép, hogy mindenki elhasználódott Szili és Kiss kivételével. Nagy valószínűség szerint nem maga Szili lesz, aki kihívóként megjelenik majd, hanem egy általa támogatott személy.
Az MSZP érdeke ebben a pillanatban az időhúzás: a Gyurcsány által beindított tulajdonosi program azoknak is ígér tulajdonszerzési lehetőséget, akik tisztességük miatt kimaradtak az előző hat évben. Ez a program továbbá legalizálási lehetőséget biztosít olyan vagyonoknak, amelyek egyébként nem mozdíthatók, továbbá annak a körnek is ígérnek valamit, akik az MSZP becsületes, korrekt politikai részéhez tartoznak, a részvények alacsony áron történő megvásárlása számukra elfogadható és törvényes vagyonszerzés. Gyurcsány ezzel elodázhatja a bukását legalább hat hónappal és biztosíthatja a helyét és a tőkét - egészségpénztári befektetések és az MVM részvénycsomagok, illetve a Kékáramlat tőzsdére vitelével - a Kékáramlat magyarországi megépítéséhez.
Szövetségesek
A Szövetségesek nagyon megerősödve kerültek ki a népszavazásból. A problémát pontosan ez okozza. A három és félmillió(!) támogató egyben tartása igen nehéz. Kielégítésük csak úgy történhet, ha van egy személy, aki a tömeget összefogja. Jelenleg ez a személy Gyurcsány Ferenc. Az ő gyűlölete az, amely összetartja a szövetséges tábort. A Szövetségesek gazdasági program megalkotását illetve a kormányzóképesség folyamatos bizonyítását végzik. A Szövetségesek az egyetlen járható utat választották: a Fidesz a háttérbe vonulva bevárja, amíg a civilek leszámolnak az MSZP-SZDSZ-MDF által kialakított rendszer ideológiai alapjaival.
Az idő szorításában
A népszavazással kényszerpályára kerültek a történések. Az SZDSZ a létéért, az MSZP az Apró-Gyurcsány network ellen küzd. A Szövetségesek a mihamarabbi hatalom átvételért, mert az eltelt napok egyre jobban szűkítik a későbbi mozgásteret. A három szereplőnek időre van szüksége.
Az SZDSZ-nek a sorok rendezése miatt legalább hat hónapra lenne szüksége vagy egy komoly politikai húzásra (ez utóbbi lehet Gyurcsány leváltása, egy hiteles ember vezetésével). Az MSZP-nek a Gyurcsány-utód megtalálására kell az idő, és ebben versenyfutás zajlik a network, Gyurcsány és a párt között. A Szövetségeseknek, hogy a civilek bevégezzék azt, amit a Fidesz elkezdett.
Erre azonban csak fél év van, a következő összecsapásig, az Albert házaspár népszavazási kérdéséig és az EU választások kampányának kezdetéig. A fél év roppant kevés, mivel az MSZP belső szavazása ebből elvesz egy hónapot, a nyár pedig kettőt. Ez alatt az idő alatt kellene a kormányzó pártokat a súlyos vereség után konszolidálni. Az idő csökkenéséhez hozzájárul, hogy a kormány nyárig kapott haladékot az MSZP-től. Ezen csak kismértékben segít, hogy a tulajdonosi program vagyont ígér.
Tovább csökkenti a konszolidációra rendelkezésre álló időt a közelgő EU választás, amely szintén összekapcsolható lesz egy egészségügyi reform-kérdéssel a jelenlegi állás szerint. A jelenlegi helyzetben együttesen maximum 20 százaléknyi támogatottságra számíthat az MSZP-SZDSZ-MDF. Ez azt jelenti, hogy az EU választáson összesen négy, azaz négy képviselőt tudnak ezek a pártok együttesen bejuttatni. Ez a lobbi-erő teljes megsemmisülését jelenti, továbbá azt, hogy a közép-európai régióban csak Csehországban és Szlovákiában marad számottevő kormányzóképes szocialista párt. Ez utóbbi olyan amilyen, de elfogadják, mert a párt és a forráslogika az EU-ban is működik. Ez az Európai Néppártok teljes győzelmét vetíti előre a régióban és egy jelentős EU parlamenti többséget.
A mozgásterek
Gyurcsány egyik legfontosabb hatalmi eszköze a mozgásterek szűkítése. Ebben egészen egyszerűen zseniális. Az MSZP jelenleg a pártszavazással van elfoglalva a vereség helyett. A kialakult helyzetben felkínált konc az MSZP politikai középvezetői részére működni látszik: A párt tisztségviselőit sikerül szembeállítania a tagsággal és ezáltal nem kell felelni a vereségért.
Gyurcsány a lakosság mozgásterét is tovább szűkíti. A gazdaság rossz működése jelen esetben az ő lehetőségét és alkupozícióit erősíti. A gazdaság helyzetéért mindenki őt teszi felelőssé, ezzel szemben a terhek növekedésével egyre jobban kiszolgáltatottá válnak a cégek, az emberek. Ez számára újabb taktikai terepet biztosít: az elosztási folyamatok újraszabályozása - az új költségvetés tárgyalása - legkésőbb október környékén egymásnak ugrasztja az érdekcsoportokat, ahogy ez 2006 és 2007 őszén történt. Ez az egyik magyarázata, hogy a jelenlegi politikai egység, amit a Szövetségesek képviselnek, miért nem jelent meg előbb. (A másik az a PR, ami a radikálisokat összemosta a Szövetségesekkel.)
Gyurcsány egyetlen esélye, ha sikerül kihúznia június-júliusig. Ebben az esetben az MSZP-nek új miniszterelnökkel nekimenni a népszavazásnak, majd az EU választásnak öngyilkosság. Ekkor Gyurcsánynak jó esélye van egy újabb politikai sakkjátszmának a végigjátszásához.
Taktikák, harcok
A Szövetségesek taktikusai eldöntötték, hogy a hosszabb, de biztosabbnak látszó utat választják a rezsim teljes felszámolására. Ennek oka, hogy ez jelen pillanatban kivitelezhetőbbnek látszik a gazdasági helyzet miatt. Ugyanakkor nem csak a gazdasági helyzet kezelése, hanem a rezsim és a támogatók teljes felszámolásának a vágya is benne van a döntésben. Ez egymás nélkül nem megy. A Szövetségesek taktikája ezért nem a hatalom közvetlen megszerzésére irányul, hanem az antidemokratikus erők felszámolására Magyarországon. A döntő győzelem elérése a cél.
A taktika az SZDSZ-szel szemben működött. A gyurcsányi network nagyon komoly bázisát veszítette el a népszavazás során. Az SZDSZ a hitelességet képviselte, és a "jó rendőr - rossz rendőr játékban" a rosszat képviselte. Ennek elvesztése most még felmérhetetlen kárt jelent az MSZP részére. Ettől kezdve minden negatív intézkedés vissza fog szállni az MSZP-re.
Az MSZP óriási taktikai hibát követett el: a kormányzás eredményességét hozzákötötték az egészségügyi reform sikerességéhez (Lendvai Ildikó, Gyurcsány Ferenc stb). Ez azt eredményezi, hogy amennyiben az Albert házaspár kérdései célt érnek, a kormányzás ideológiai és gazdasági célja megsemmisül. Politikai értelemben a kormányzás értelmét veszti.
A Szövetségesek ugyanakkor súlyos csapást mértek a kormánypárti médiára és ezzel az egyik legfontosabb fegyverét vesztette el a Gyurcsány kormány. A network média háttere nem tud mit kezdeni a kialakult kettős hiteltelenséggel. Zavarodottsága érzékelhető. Két olyan pártot kell védeni, amelyek mindegyike súlyos legitimációs és ebből fakadóan hitelességi problémákkal küzd. Ennek következménye, hogy az állami média ("state and not public" - Reuters) megjelenései és nyilatkozatai már 2 órát sem érnek meg hiteles cáfolat nélkül a saját sajtójukban. Ez ahhoz vezet, hogy a média által felfújt eseményekre elköltött pénzek felemésztik a költségvetési tartalékokat, továbbá egészen nevetséges párbeszédekhez vezetnek a politikai talk-showkban, mint például a Mokkában Varga Mihály és Azurák Csaba beszélgetése, ahol Azurák nyolc alkalommal próbálta meg 4 perc alatt a Fideszre hárítani a népszavazás utáni helyzetet, és a válasz - teljesen korrekten - csak annyi volt minden alkalommal, hogy ki kormányoz hat éve?
A háttértámogatói rendszer megroppanása
Gyurcsány a népszavazási küzdelem alatt kötött GAZPROM szerződésével súlyosan megroppantotta a saját nemzetközi háttér támogatói rendszerét. A nemzetközi befektetői csoportok illetve hálózatok között lavírozva próbálta meg pozícióját erősíteni. A kapkodás, amely a kormány kommunikációját jellemezte a népszavazási kampány alatt, ahhoz vezetett, hogy nem egyeztetett megfelelő módon saját szövetségeseivel.
A Gyurcsány kapcsolati rendszerébe tartozó európai befektetők enyhén szólva is meglepődtek a sietségen. Ez azt eredményezte, hogy a diplomáciai háttérmozgások során pozícióba hozták Romániát és Ukrajnát, amelyek jelenleg akadályozzák a Kékáramlat létrejöttét. Ezzel számukra kedvező alkupozíciót biztosított saját ügyeik intézésére. További fejlemény, hogy az orosz-magyar gázszerződés kapcsán az amerikai diplomácia a vajdasági magyarokat felhasználva próbál éket verni a szerbek, az oroszok és a gyurcsányi rezsim közé. Azzal, hogy hazánkat kérték fel Koszovó függetlenedése ellenőrzésének egyik fontos posztjára, továbbá a NATO és a USA elvárást fogalmazott meg hazánkkal szemben Koszovó elismerésére. Ezáltal két tűz közé szorították a Gyurcsány kormány diplomáciáját. A Koszovóval kapcsolatos kormánydöntések azonban kihatással vannak a szerb-magyar gázegyüttműködésre is.
Patthelyzet
A politikában patthelyzet alakult ki. A manőverek a csapások és ellencsapások, cselek és ellencselek rendszerében a helyzet ideiglenesen két hónapra befagyott. Az MSZP Gyurcsány, az SZDSZ saját népszerűtlenségének, az ország a hozzá nem értő kalandorok foglya. Az alkotmányos megoldások nem jöhetnek szóba, mert ezek közül kizárólag csak azokat teljesíti a kormány, amelyeket valamely nemzetközi szerződésbe foglaltak és egyúttal mozgásterüket szűkítené a törvényi keretek be nem tartása. A kialakult helyzet nagyban hasonlít a lengyel helyzethez, azzal a különbséggel, hogy a Szövetségesek itt egységesek és azok is maradnak.
A félelem irányítja a kormánypártokat
A jelenlegi helyzetben nem a racionális szempontok irányítanak, hanem a félelem. A félelem a változástól. A MSZP felső vezetése tisztában van azzal, hogy az elkövetett bűncselekményekért előbb utóbb felelni kell. A büntetés, ha nem bírósági, akkor az egzisztenciális helyzetük radikális szűkülése, megroppanása lesz, hiszen jólétük az állami és önkormányzati megrendelésektől függ. Ezt a félelmet használja ki jelenleg gyurcsányi network.
A MSZP-SZDSZ-MDF legnagyobb félelme a határon túli magyarok kettős állampolgárságának elnyerése, amely választójoggal járhat. Ez a magyar jobboldalt bebetonozza közel húsz évre. Gyurcsány politikai túlélését ennek a fenyegetésének köszönheti. Az MSZP és a háttértámogatók a jelenlegi 2,5 millió Fidesz törzsszavazó mellé felsorakozó további 2 millió határon túli szavazót egészen egyszerűen rémálomként élik meg. Gyurcsány ezzel zsarolja az MSZP-t: ki kell venni a pénzt az államból, ameddig lehet, mert utána egy fél évszázadig nem leszünk/lesztek pozícióban.
Az utcai tüntetések - egy kvázi forradalom, egy lázadás - elkerülését, a rezsim a félelem növelésével próbálja meg a lakosság minden rétegére kiterjeszteni. A rendőrség minden alkalommal erőt demonstrál, és ezen felül "...nincsenek felzárkóztató programok, nincsenek beruházás élénkítő programok mindez azért, hogy a lakosság a segélyek rendszerétől függjön." (dr Parragh László - MKIK)
A Harmadik Köztársaság vége
A "Harmadik Köztársaságot" mint ideológiai hivatkozást Megyesi Péter kampánycsapata találta ki, talán éppen Gyurcsány Ferenc. Ez utalás az 1918-as és 1945-ös, majd 1990-es Köztársaság kikiáltására. A kitalált frázis telitalálat: mindhárom alkalommal a demokratikus köztársaság diktatúrához vezetett, mindhárom esetben baloldali diktatúra alakult ki és mindhárom esetben tökéletesen kifosztották az államot a politikai vezetők. Mindhárom köztársaság azonos külpolitikai orientációra épült, mindhárom esetben azonos gazdasági problémák végeztek velük. Az embereknek elegük lett a hozzá nem értő vezetőkből. A harmadik köztársaság története végéhez közeledik. Az elmúlt hat év két meghatározó pártja, az MSZP-SZDSZ a helyzetek kezelésére rossz taktikát választott: a pénz imádata és a hatalom szeretete nagyobb a vezetőikben, mint a párthűség, a betyárbecsület és hazaszeret. A Gyurcsány-Kóka páros kilóra megvette és magával rántja őket a mélybe. Hiába menekülnek előle, a vég mindig eléri a hibás politikai rendszereket. A Harmadik Köztársaság, mint a Harmadik Birodalom véget fog érni, hogy átadja a helyét egy demokratikus rendszernek.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Politikai provokáció az MVSZ ellen
Patrubány Miklós a zalai ügyről
A Zalaegerszegen történtek jól szemléltetik, miért nem szabad megengedni, hogy a pártok beavatkozzanak a civil szervezetek életébe. Ha ez bekövetkezik, menthetetlenül felüti a fejét a hazugság, a csalás, a provokáció - nyilatkozta az MTI érdeklődésére az MVSZ elnöke, a zalai politikai provokációra reagálva.
Amint azt a Magyar Távirati Iroda, a Népszabadság és a Zalai Hírlap mai tudósítása jelzi, országos érdeklődésre tart számot az a hamis bejelentés, amelyet ma Zalaegerszegen, sajtótájékoztató keretében tett két zalai ál-'MVSZ tisztségviselő', amely szerint feloszlatta volna magát az MVSZ Zala megyei szervezete.
A hamis bejelentő Hegedűs Ferenc, aki az MVSZ Zala megyei szervezete elnökének adta ki magát, valamint Paál István volt, aki úgy jelent meg, mint az MVSZ egykori Zala megyei szervezetének elnöke. Ezzel szemben az igazság az, hogy a két bejelentő egyike sem tagja a Magyarok Világszövetségének.
Paál Istvánt a Magyarok Világszövetsége öt hónappal ezelőtt zárta ki az MVSZ tagjai sorából, mert a volt zalai elnök egy elfogadhatatlan eljárást követően, megengedhetetlen hangnemű és MVSZ tisztségviselőhöz méltatlan stílusú levélben bírálta meg az MVSZ elnökét valamint teljes vezetőségét.
..Ennél pikánsabb Hegedüs Ferenc esete, akiről kiderült, hogy soha nem volt, és jelenleg sem tagja a Magyarok Világszövetségének.
Cui prodest? avagy Kinek érdeke? - kérdezheti a gyanútlan olvasó. A válasz egyszerű: annak, akinek Hegedűs Ferenc, az egész zalai provokáció kirobbantója a szolgálatában áll. Hegedüs Ferenc nem volt és nem tagja a Magyarok Világszövetségének, de tagja egy pártnak, az MDF-nek. Méghozzá nem is akármilyen tagja: az MDF zalaegerszegi irodavezetője! A szálak tovább vezetnek - mondta Patrubány Miklós.
A Népszabadság tudósítója ma megkérdezte Simon Dezsőt is, az MVSZ Zala megyei szervezetének alapítóját, aki tíz évig volt elnöke, két éve pedig tiszteletbeli elnöke a szervezetnek: Nem felel meg a valóságnak a provokátorok azon állítása, mely szerint az MVSZ Zala megyei szervezete feloszlatta volna magát - nyilatkozta Simon Dezső. Közgyűlést tartottunk, rendezvényt szerveztünk, aktívan részt vettünk az MVSZ múlt heti Küldöttgyűlésén, és május közepéig megtartjuk a tisztújító közgyűlést, természetesen csalók nélkül - mondta a tiszteletbeli elnök, akit az MVSZ Kárpát-medencei régióelnöke Paál István kizárása után bízott meg a zalai szervezet ügyeinek ideiglenes vitelével.
A zalai ügy politikai hátterének teljes 'festményét' később hozzuk nyilvánosságra. A nagy médiaérdeklődés alighanem a politikum érintettségét bizonyítja, hiszen az MVSZ sajtótájékoztatóit a magyar média testületi távolmaradással szokta sújtani. Zalában az MVSZ él, és szolgálja nemzetünket - mondta Patrubány Miklós.
Budapest, 2008. április 3.
MVSZ Sajtószolgálat
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mit adott gyurcsány magának?
Azon cégek állami megrendelései és támogatásai, melyekben valaha szerepet vállalt
cég neve: | állami megrendelések: | állami támogatások: |
Perfekt Rt. | 393 095 136 Ft | 12 500 000 Ft |
TMI Hungary Kft. | 300 795 Ft | 0 Ft |
Bakonyi Bauxitbánya Kft. | 5 796 597 Ft | 0 Ft |
Perfekt-Akadémia Kht. | 2 919 950 Ft | 0 Ft |
Altus Rt. | 142 034 050 Ft | 13 596 256 Ft |
NSZ 1999 Rt. | 3 750 000 Ft | 3 000 000 Ft |
Hidrotechnikai Kft. | 0 Ft | 25 000 000 Ft |
MKH Kft. | 12 860 213 Ft | 0 Ft |
Enviroinvest Kft. | 22 750 Ft | 43 029 775 Ft |
Béta-Roll Hengergumizó Rt. | 3 139 515 Ft | 537 000 Ft |
Sárvári Mezőgazdasági Rt. | 283 760 000 Ft | 0 Ft |
Motim Kádkő Kft. | 0 Ft | 1 311 000 Ft |
összesen: | 847 679 006 Ft | 98 974 031 Ft |
Azon cégeknek juttatott állami támogatások és állami megrendelések, melyeket tulajdonlása idején folyósítottak
cég neve: | állami megrendelések: | állami támogatások: |
Perfekt Rt. | 336 205 381 Ft | 0 Ft |
TMI Hungary Kft. | 300 795 Ft | 0 Ft |
Bakonyi Bauxitbánya Kft. | 5 796 597 Ft | |
Perfekt-Akadémia Kht. | 2 919 950 Ft | 0 Ft |
Altus Rt. | 142 034 050 Ft | 13 596 256 Ft |
Béta-Roll Hengergumizó Rt. | 3 139 515 Ft | 537 000 Ft |
Motim Kádkő Kft. | 0 Ft | 1 311 000 Ft |
összesen: | 490 396 288 Ft | 15 444 256 Ft |
Kedves Olvasók!
Azt se felejtsük el, hogy amíg az Orbán kormány az ország boldogulásán is dolgozott, mit adott gyurcsány ferenc magának - miközben mindig mást mocskol. Az alábbi gyűjtés még 2006-ból származik, azóta a lista nyilván gyarapodott - az országgal ellentétben. Javaslom, hogy amikor beszélgetünk a ma is bizonytalankodókkal, valamint a vaskommunistákkal, akkor ne felejtsük elmondani ezeket a tényeket.
gyurcsány ferenc jelenleg is fennálló közvetlen vagy közvetett tulajdonú cégei:
1. Altus Rt.
2. ROTAB Kereskedelmi Kft.
3. ALDO Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Tanácsadó Kft.
4. Magyaróvári Timföld és Műkorund Kft., illetve jogutóda a MOTIM Rt.
5. Gép- és Felvonószerelő Vállalat, majd Gép- és Technológiaszerelő Rt.,
végül ARK Vagyonkezelő Rt.
6. Béta-Roll Hengergumizó Rt.
7. Tisza Műtalp- és Gumigyártó Kft.
8. Acélkar Kft.
9. Dunántúl Termékenység Egyesülés
10. EMO-WIND Kft.
11. M-Automatika Kft.
12. MOTIM Műkorund Kft.
13. MOTIM-Kádkő Kft.
14. MOGÉPSZER Kft.
15. MESZ Kft.
16. MAVIKA Kft.
A múltbeli közvetett vagy közvetlen tulajdon:
1. ACCES V. Vagyonkezelő Kft.
2. DÉTELL Szolgáltató Kft.
3. GPS Vagyonkezelő és Gazdasági Tanácsadó Kft.
4. Balassagyarmati Fémipari Kft.
5. Fönícia Kereskedelmi Kft.
6. Fittelina Ingatlanbefektetési és -hasznosító Kft.
7. FORTUS Rt.
8. ROE Vagyonkezelő és Szolgáltató Kft.
9. SZÍV-ŐR Egészségügyi Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.
10. Perfekt Rt.
11. Bakonyi Bauxitbánya Kft.
12. BAUXIT Bányavagyonkezelő Kft.
13. Nomentana Kft.
14. Agóra Marketing Tanácsadó Kft.
15. Altus Consulting Gazdasági Tanácsadó Kft.
16. Altus Luxemburg S.A.H.
17. PARTAGAS MANAGEMENT Kft.
18. PERTIA Könyvvizsgáló Rt.
19. PERFEKT-Akadémia Oktatási és Szolgáltató Kht.
20. ÁRKÁDIA-HOTELS Üdültetési Kft.
21. Enviroinvest Kft.
22. Hír-Rádió Kft.
23. M.A.B. Ingatlanhasznosító Kft.
24. TMI Kft.
25. LBS ECONET Rt.
26. Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft.
27. Perfekt Karrier Kft.
28. Bajalog Kft.
29. Első Magyar Timföldipari Kft.
30. GER-COM Kft.
31. MOTIM-KERLANE Kft.
32. MOTIM Alumíniumszulfát Kft.
33. Balassagyarmati Fémipari Rt.
vezető tisztség betöltése a múltban (felügyelő bizottsági tagság):
1. NSZ 1999 Lapkiadó Rt.
2. Hidrotechnika Rt.
3. Sárvári Mezőgazdasági Rt.
4. Vasiterv Tervező Rt.
5. MOGÜRT Rt.
Polgári Hírszemle
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------