21.464 - 1956 Hangjai > Az 1956-os dal hivatalos klipje (videó) > Világ Magyarsága Újság >Éjszakai légfelvétel Budapestről > Kutasi József Antal - Az élet mestere!
------------------------------
Ide kattintani > 1956 Hangjai - Török László összeállítása < Ide kattintani!Itt az '56-os dal hivatalos klipje (videó) | Mandiner |
Wittner Mária Rozgics Mária Kutasi József Antal Lakatos Pál
ROZGICS MÁRIA – Világ Magyarsága újság főszerkesztője
Kutasi József Antal írja:
Mind politikai menekült 1956 végén Németországba kerültem. Magyarországon (Kiscsévi Állami Gazdaság, Pilisjászfalu) agronómus voltam, és az összes szervezkedési dolgokban részt vettem (Úttörő mind csapatparancsnok, DISZ-titkár [Dolgozó Ifjúsági SZövetség], Kommunista párt jelölt tagja, a fiatalság kultúr- és sport szervezője stb.)
Az ideiglenes forradalmi bizottság tagja is voltam 1956.10.23.-1956.11.20. az Állami Gazdaságban. (Piliscsaba-Jászfalu)
A forradalom ideje alatt tudtam meg az igazságot, hogy a kommunisták és azok hatalma minket csak hazugsággal és becsapással neveltek az ő módjuk szerint arra az életre, amit ők jónak láttak és vezettek.
Ekkor lettem - máról holnapra - kommunista ellenes forradalmár a szabadságért, a békéért, az igazságért, a jobb életért küzdő harcoló!
Mikor már baráti köreim megsúgták, hogy politikai okokból le akarnak tartóztatni, és börtönbe akarnak zárni, muszáj volt gyorsan cselekednem és az anyaországot elhagynom.
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ---------------------
2016. SZEPTEMBER 27., KEDD
21.417 - Kutasi József Antal: 1956 januárjában a Magyar Dolgozók Pártjának tagjelöltje lett a pilisjászfalusi Kiscsévi Állami Gazdaságban,....
From: 1946 kutasi <kutasi1956@gmail.com>
Date: 2016-09-27 7:36 GMT+02:00
Subject: Piliscsaba Polgár > Kutasi József Antal
To: jozsef.kutasi.eu
Date: 2016-09-27 7:36 GMT+02:00
Subject: Piliscsaba Polgár > Kutasi József Antal
To: jozsef.kutasi.eu
"Talán sokan nem is tudják, hogy egy kis piliscsabai utcában milyen különleges életútú lakos éli nyugdíjas napjait."
Megjelent:
Piliscsabai Polgár 2016. szeptember 01. PILISCSABA VÁROS KÖZÉLETI HAVILAPJA
9 - dik oldal HELYTÖRTÉNET
Felelős kiadó: Piliscsaba Város Önkormányzata XXVI. évfolyam, 9. szám
Főszerkesztő: Sólyom Ágnes
Munkatársak: Palkovics Mária, Szűcs Emese
Elérhetőségeink: piliscsabai.p olgar@gmail.com
Tel.: +36 70 866 3289
Forrás: kutasi.blogspot.hu
Talán sokan nem is tudják, hogy egy kis piliscsabai utcában milyen különleges életútú lakos éli nyugdíjas napjait.
Kutasi József Antal '56-ban kényszerült elhagyni Magyarországot, Németországba került, onnan költözött Piliscsabára, ahol a számos mozgalmas év után lelkesen szerkeszti hírblogját.
Kutasi József Antal 1936. július 26-án látta meg a napvilágot, idén ünnepelte 80. születésnapját. Fiatalkorában úttörő volt, majd a Dolgozó Ifjúsági Szövetség tagja és titkára lett, ezután pedig a Mezőgazdasági és Erdészeti Dolgozók Szakszervezetéhez került. Részt vett a munkásmozgalomban is, fontosnak tartotta a kommunista propaganda továbbítását az emberek felé.
1956 januárjában a Magyar Dolgozók Pártjának tagjelöltje lett a pilisjászfalusi Kiscsévi Állami Gazdaságban, ahol agronómusként dolgozott.
A szabadságharc idején fordított hátat a kommunista ideológiának, és lett kommunistaellenes forradalmár. „A forradalom ideje alatt tudtam meg az igazságot, hogy a kommunisták és azok hatalma minket csak hazugsággal és becsapással neveltek az ő módjuk szerint arra az életre, amit ők jónak láttak és vezettek" – írja. Katona nem volt, mivel az októberi forradalomban való részvétele miatt november 20-án elhagyni kényszerült Magyarországot.
Pilisjászfaluról Leányváron, Dorogon és Győrön keresztül Ausztriába menekült, majd Németországban – némettudás hiányában – vasmunkásnak állt. 1960-tól 65-ig eladóként dolgozott, és szupermarket-vezető lett. Nagyon fontosnak tartja az ebben az időszakban végzett németországi emigráns politikai tevé- kenységeit. Európa több országában járt, hogy felkeresse emigrációban élő magyar honfitársait, és több európai emigráns újságnál jelentek meg írásai. 1987-től önálló áruforgalmazó volt, majd 2001-ben, 65 éves korában vonult nyugdíjba.
A magyar kommunista vezetés megbüntette azzal, hogy csak 13 év után mehetett látogatóba Magyarországra hozzátartozóihoz. Utána az összes politikai tevékenységét be kellett fejeznie Münchenben, ez volt a kikötése a hazai kormánynak. '65-től élt a német városban, de az utasításnak megfelelve, minden magyar tevékenységétől visszavonult, bár a foglalkozása által találkozott magyar vásárlókkal, akikkel beszélgethetett.
A kommunista kormány 1957 után felfüggesztette magyar állampolgárságát, melyet 1993-ban adott vissza az új magyar, demokrata kormány.
Hazatérte után költözött Piliscsabára, ahol több rokona és barátja is el van temetve, így Leányvár és München mellett idevalósinak is tartja magát.
2009. október 23-án a Független Újságírók Szövetsége nemzetépítő tevékenységéért a „Nemzeti Újságírás bronz" fokozatú kitüntetését adományozta Kutasi Józsefnek.
Magát politikai hírfutárnak aposztrofálja, és a mai napig nagy aktivitással szerkeszti az oldalát, melynek saját maga által megfogalmazott célja: „Minél előbb egy új, szebb, jobb és szabad Magyarországot alkotni."
A Magyarországon és a nagyvilágban élő magyaroknak és más nemzetiségűeknek nyújt tájékoztatást arról, ami az Anyaországban történik.
Véleménye szerint a magyaroknak csak saját erejükből lehet a radikális rendszerváltást tovább folytatni.
Szűcs Emese
______________________________ ______________________________ ___
Éjszakai légfelvétel Budapestről – Ez gyönyörű, látnod kell!
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ---
Az életem útja! http://kutasijozsef1946. blogspot.hu/ < Ide kattintani!
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ -----------------